» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

222 i 223 co Dalej?

Z tego co mi wiadomo z tych kalibr闚 polowa ju nie mo瞠my?!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/27 19:05
Nasmarowa i czeka. Przepisy musza sie zmieni!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/28 10:49

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/28 15:21
Mam kniej闚k 20/70 i 222 rem. Jedn luf musz odstawi na bok z 20/70 mog dalej polowa. Czekam na zmiany ustawy. Darz B鏎.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/28 22:03

Gdybym mia odpowiedzie, co do tych zastrze穎nych kalibr闚, to bardzo s逝szna decyzja organ闚. To kaliber z rodzaju kbks. Jest to bro, z kt鏎ej si strzela do drapie積ik闚 - lisa... i do "sarny"- zgodnie z kwalifikacj europejsk przeznaczenia broni my郵iwskiej. Przedzia mas strzelanej zwierzyny z tych kalibr闚, to 10 do 40 kilogram闚 (Sarna) Dziwi si tylko tym, co ten kaliber maj, do czego strzelali dot康 i czym si kierowali, kupuj帷 t bro, cho co nieco domy郵am si tego. Pozdrawiam i nie ubolewajcie nad tym. Przyznam, 瞠 nie przypuszcza貫m, 瞠 taka bro jest oficjalnie w u篡ciu, zapewne z uwagi na renomowana jej nazw, przegapiaj帷 jej  kaliber.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/29 08:46

Jestem przekonany, 瞠 do ko鎍a roku problem si unormuje. Du瘸 grupa urz璠nik闚 z organu wydawa豉 przez blisko 18 lat pozytywne decyzje w temacie broni, a obecnie post瘼uje zupe軟ie odwrotnie. Szacunkowo wydano pozwolenia na 10000-15000 sztuk broni. Dodatkowo w sklepach, hurtowniach stoi wiele sztuk w nielubianym od miesi帷a kalibrze za kt鏎e ju zap豉cili handlarze broni. Kto musi ponie嗆 koszty tego uzbrojenia. Mam nadziej, 瞠 nie my郵iwi.

Je瞠li n.p. stwierdzono, 瞠 w modelu samochodu Toyota jest wadliwe sprz璕這 winowajca czyli wytw鏎nia na w豉sny koszt wymienia豉 w autoryzowanych serwisach na 鈍iecie wadliwy element sprz璕豉 na sw鎩 koszt. To by這 normalne.

Mo瞠 i u nas tysi帷e sztuk broni zostanie dostosowanych do formy lubianej przez organ na koszt oczywi軼ie winowajcy ca貫go zamieszania.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/06/29 16:20

Dzi瘯uje Ci kol. „piokub” za przedruk pisma z Z. G. pz. Z uwagi na publiczny wydzwi瘯 wpisu kosera i szerzenie herezji na ten temat, nie mo積a pomin望 twej niekompetencji, pozbawionej elementarnej wiedzy w zakresie znaczenia kalibr闚 broni w 這wiectwie, z czego zapewne wyszed Z.G, o czym wspomnia貫m w moim wpisie z 28.06.2013 r, za m鎩 wpis z tego dnia, jest to窺amy z propozycj i zastrze瞠niami zarz康u g堯wnego z 25.06.2013, kt鏎y publikuje kol piokub, z tym, 瞠 te mam odmienne zdanie od intencji Z.G., dot. u篡wania tej broni na sarny, de facto te i na dziki i w du瞠j mierze nie przydatnej i kalecz帷e t zwierzyn (dziki). A koserowi radz, zgodnie z przys這wiem 這wieckim, je郵i kto jest ko幢璚iem, nie udawa Lwa i nie o鄉iesza nas publicznie na forum, wzgl璠em innych, kt鏎zy tu zagl康aj i pokpiwaj, czy tu s my郵iwi.

Obawa o interesy  indywidualne, posiadaj帷ych t bro,  nie mog decydowa o sposobie i o tym, czym polujemy i jakie s konsekwencje humanitarne ra瞠nia z tej broni zwierzyny, na kt鏎 polujemy i to stanowi kanw dzia豉nia organ闚 zwi您ku. Pozdrawiam.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/29 16:38

nemrod73@ ju dwa razy prosi貫m ci, 瞠by si odwali ode mnie. Ja nie czepiam si twoich g逝pawych wpis闚 n.p. o 40 kg sarnach i podobnych i ty nie czepiaj si moich. W ten spos鏏 mo瞠 jako przetrwamy na tym forum.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/30 11:33

Koledzy! Spokojnie.. Mo積a si spiera czy za s豉by na sarny.. Jedni my郵 瞠 minimum 243W inni, 瞠 6,5x55SE ale tu NIE O SARNY CHODZI A G紟NIE O LISY.

Chodzi o to, ze moim zdaniem (i nie s康z, 瞠by kto je podwa篡) na lisy te kalibry s wystarczaj帷o - wystarczaj帷e.. A mo瞠 nawet bardziej:-)

D.B.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/30 14:35
Jak koledzy og鏊nie wiadomo pewne tematy maj tylu przeciwnik闚 co i zwolennik闚 polemika jest tutaj wskazana ale tylko ma argumenty ,nie ma co wzajemnie si do siebie uprzedza gdy to nie przynosi po篡tku ani temu portalowi ani jego czytelnikom a z za i przeciw akurat poruszanym kalibrom jest podobnie jak z" kalibrem uniwersalnym".畝dne opinie nie przekonaj wszystkich jej uczestnik闚.Proponuj wypowiedzie w豉sny pogl a  oceny innych publikacji nie komentowa ja si tego nauczy貫m po kilku wpisach i my郵 i jest to s逝szna zasada pozdrawiam wszystkich

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/06/30 15:55

Kol. specmisiek tutaj nie chodzi o to czy wspomniane kalibry by造 wystarczaj帷o-wystarczaj帷e. Kiedy by這 takie powiedzenie. <Co by這, a nie jest nie pisze si w rejestr>

Innymi s這wy nale瘸這by si zastanowi jakie kalibry mo積a teraz wybra do odstrza逝 saren i drapie積ik闚.  Chodzi o takie naboje, kt鏎e posiadaj niedu膨 mas i niedu膨 pr璠ko嗆.

S康z, 瞠 nale瘸這by rozejrze si w kalibrach o 鈔ednicy 6 do 6,5mm i masie pocisku p馧p豉szczowego od 6 do 6,5 grama. Niestety wszystkie one posiadaj wysok energi i du膨 pr璠ko嗆. W wi瘯szo軼i przypadk闚 grozi to znacznym uszkodzeniem tuszy sarny lub du篡m zniszczeniem lisa. A mniejszych kalibr闚 nie ma.

A jaki kaliber Ty by sugerowa?

http://img849.imageshack.us/img849/550/bzjp.jpg

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/07/01 08:52
G堯wnie w豉郾ie chodzi o drapie積iki i ich pozyskanie a tak瞠 o sarn . Jak zwykle s dwie szko造 i ka盥y znajdzie swoje za i przeciw w tej dyskusji . Tak jak napisa kolega koser tyle lat nikt tak dok豉dnie nie przelicza cali na milimetry i ta sama policja rejestrowa豉 te kalibry i z reszt wiele innych im podobnych. W normalnym pa雟twie trzeba si upomina o odszkodowanie gdy ustawa si nie zmieni豉 tylko kto 幢e przelicza kaliber na milimetry. Jednak my郵,瞠 kilka miesi璚y i b璠zie mo積a pozyskiwa sarn i lisa z mojego 222 do tego celu kupi貫m w豉郾ie ten kaliber . Mia貫m wielkie rozczarowanie po pozyskaniu sarny z kalibru 7x65r i my郵,瞠 m鎩 8x57js te b璠zie za mocny na sarny i drapie積iki a i cena amunicji wbrew pozorom odgrywa tu du膨 rol. A dla tego w kniej闚ce 20/70 瞠by mie w zapasie brenek jakbym w czasie podchodu lub na karmisku dziczka spotka. No i 鈔ut ewentualnie lisa na 40 metr闚 . Poczekamy na zmiany. Darz B鏎.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/01 21:43

Szanowni Koledzy, czytam wasze dywagacje, ale nic z nich nie wynika. Licz si fakty, kt鏎e wynikaj z obu pism ZG, kt鏎e przywo豉 kol. „piokub”. W spos鏏 jednoznaczny wskazuj na pociski o 鈔ednicy metrycznej kalibru 5,6 i 5,5 mm. przy Rem. 222 i 223. Nie dotyczy mnie , bo takiej broni nie mam. Odnosz si tylko do meritum sprawy, a wi璚 do fakt闚 ju istniej帷ych.

W tej regulacji, jak wida, ZG. przyjmuje - Europejsk minimaln „norm energii pocisku przy strzale” do sarny – E100 = co najmniej 1.000 d簑li, w odleg這軼i 100 m. od wylotu lufy, i to jest ju fakt propozycji do Prawa 這wieckiego. Je郵i si to znajdzie w „prawie...”, to sprawa zamieciona, ale:

pozostaje jeszcze pocisk, bo o nim mowa w pi鄉ie Z.G, o jego mocy. Nie znam rodzaj闚 pocisk闚 do tych broni, kt鏎e by osi庵a造 wskazan moc, co najmniej tysi帷a d簑li, o kt鏎ym w pi鄉ie.

[Mog tylko przywo豉, z „podstawowych kalibr闚 broni kulowej do polowa w Europie”, bro typu > „222 Remington” (lis + Sarna), przy osi庵u; E-100 = 960 -1099 d簑li oraz ;

> „ 223 Remington” (sarna), przy osi庵u ; E – 100 = 1198 – 1327 d簑li ]

G這szenie taniego populizmu pod publiczk bez 瘸dnej wiedzy jest naganne. Je郵i my郵iwy posiada bro o ograniczonych parametrach jej u篡cia, na lisa czy sarn, to nie mo瞠 chodzi po 這wisku z tak broni i strzela do dzika przekraczaj帷ego odpowiednia mas, kt鏎ej nie rozumie koser, bo my郵iwego nikt nie kontroluje i kaleczy zwierzyn z ch璚i jej pozyskania. Sprawy ograniczaj帷e naruszenia norm etyki poprzez bro, reguluje si eliminacj takiej broni z u篡cia, a wymienione kalibry 5,6 i 5,5 na kt鏎e wyra幡ie wskazuje Zarz康 G堯wny, Ministrowi oraz Policji, nie spe軟iaj takich norm i nazywane s „kontrowersyjnymi” w 鈍ietle przepis闚 這wieckich Unii Europejskiej. Czytelnikom - darz b鏎.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/01 23:39

I znowu nemrod73@ czepia si mojej osoby. Nigdzie nie napisa貫m o o zasadno軼i lub niezasadno軼i stosowania kalibru 222 Rem lub 223 Rem do odstrza逝 saren. Nigdy nie mia貫m i nie mam w posiadaniu w czasie obowi您ywania obecnej - ustawy o broni i amunicji - broni o powy窺zych kalibrach.

Natomiast pr鏏owa貫m wywo豉 dyskusj o kalibrach w granicach 6-6,5mm do odstrza逝 saren i rogaczy. By這 to konstruktywne podej軼ie do problemu czego w og鏊e nemrod73@ nie rozumie bo to jest dla niego za ci篹kie. Zamiast przedstawi sw鎩 pogl康 na temat kalibru do odstrza逝 saren i drapie積ik闚 znowu tworzy jakie insynuacje. Jak si nie ma argument闚 to si pisze farmazony.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/11 21:38

Bardzo si cieszy z nowelizacji ustawy przez Pana Ministra 字odowiska. Teraz jedynym parametrem w ma造ch kalibrach jest 1000j/100 metrach.

Jednocze郾ie Pan Minister w uzasadnieniu do nowelizacji zwraca szczeg馧owo uwag na brak dodatkowych koszt闚 tak w wymiarze centralnym, regionalnym, w sektorze finans闚 publicznych,wp造wu na rynek pracy,wp造wu na konkurencyjno嗆 gospodarki.

Innymi s這wy uzasadnienie porusza temat finans闚 o kt鏎ych pisa貫m w moim po軼ie na pocz徠ku tego w徠ku i na kt鏎y wpis tak naskoczy na mnie nemrod73@

Nie oczekuj od niego s這wa przepraszam ale chcia豚ym tylko zaznaczy Jak wa積a jest zrozumienie obecnych relacji finansowo-gospodarczych.

http://www.mos.gov.pl/g2/big/2013_07/56cbb8c5981d17d125fb33e6e414278d.pdf 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/20 17:13
Czy to znaczy, drogi Koserze, 瞠 kaliber 204 Ruger te jest ju dla nas dost瘼ny? Usiad貫m sobie nad tabelami i po uci捫liwym przeliczaniu "stopofunt闚" na "dziule" wysz這 mi, 瞠 tak.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/20 17:49

Witaj Irion

S康z, 瞠 tak. To jest ma造 kaliber. 字ednica lufy to 5,08/5,18mm. Ale to ju dzi nie ma znaczenia. 

Natomiast energia przycelna na 100 metrach jest na granicy nowego przepisu. Dlatego uwa瘸m, 瞠 we wniosku dobrze by by這 zdefiniowa konkretn amunicj. N.p. Hornady V-max, kt鏎a ma oko這 1077j/100 yard co w przeliczeniu da te <1000J.

Swoj drog karabinki w Rugera w tym kalibrze s do嗆 popularne przy odstrzale drapie積ik闚 w Stanach. Nasze drapie積iki b璠 wygl康a 豉dniej po takiej kuli ni po 223 Rem.

Sprawd tylko dost瘼no嗆 amunicji. N.p. w warszawskim Hubertusie.

zg這 naruszenie

wys豉no: 2013/07/20 18:09

Jestem w szoku!!! Pierwszy raz, za mojego 篡wota, w豉dzuchna wymy郵i豉 co, co szaraczkom u豉twi 篡cie, zamiast je utrudnia.

Z amunicj nie b璠zie problemu. Kolega przywiezie w ilo軼i hurtowej bezpo鈔ednio od Wielkiego Brata zza Oceanu. W baga簑 dyplomatycznym :) .

Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 18:13:24
Ten post by edytowany przez autora o godzinie: 18:13:34
zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/20 18:12

Tutaj masz jeszcze kr鏒ki filmik, kt鏎y pokazuje r騜nic w pozyskanym kr鏊iku z kalibru .204 Ruger. a kalibru .223 Rem.

R騜nica jest widoczna i o niej pisa貫m w poprzednim po軼ie.

http://www.youtube.com/watch?v=1UwLXT2_zd4

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/20 18:22
I w豉郾ie o to mi chodzi這. Zabieram si za poszukiwanie pukawki 204 Ruger ;)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/20 19:40

Amunicj robi mi璠zy innymi czeska firma Sellier&Bellot z pociskiem PTS. Numer amunicji dla kalibru .204 Ruger to nr. 22004.

Bro w tym kalibrze produkuje czeska CZ. Oznaczenie CZ 527 American.

Zakup to chyba jedynie w Republice Czeskiej. Przynajmniej w tym roku.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/22 09:47
Czy to ju jest prawomocne,je郵i tak to sukces .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/07/22 10:31

Na razie to tylko projekt rozporzadzenia -na legislacj mozna poczeka co najmniej p馧 roku albo d逝zej a i nie wiadomo czy przejdzie w takiej formie
DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/08/13 13:57
Od ponad tygodnia wreszcie mo積a polowa! Posz這 naprawd szybko!!! D.B 

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.030|