utworzono: 2010/07/23 09:04

amunicja myśliwska

Mam prośbę o rade w temacie amunicja myśliwska, a konkretnie chodzi mi o amunicję GECO. Jest stosunkowo tania, ale czy z ta dobrą ceną idzie w parze przyzwoita jakość? Czy ktoś z Koleżanek i Kolegów uzywał może?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/25 11:22
ad.pablito
kolego używam amunicji geco w kal.308win a konkretniej geco 11g pocisk T-Mantel
Z mojego sztucera skupienie zadowalające trzy kule mieszczą się w kręgu 35mm amunicja jest powtarzalna raczej nie zdarzają się jakieś odskoki o ś.p.t. tak jak przy nabojach S&B.
Jeżeli chodzi o oddziaływanie na tusze zwierzyny to w tym temacie moge opierać się na doświadczeniach moich bliskich którzy tą ammo stosują od jakiś trzech lat, ja z tej kuli pozyskałem tylko trzy sztuki zwierzyny tusza sarny strzelanej na ok.80m prawidłowa komora była dosyć rozbita i krwiaków też sporo było, natomiast odyniec około 110kg strzał na komore został na miejscu kula przeszyła zwierza na wylot.
To są moje skromne doświadczenia z tą ammo.
Obecnie poluje z ammo własnoręcznie elaborowaną z pociskiem Nosler balistic Tip 11,7g
wielu moich znajomych poluje z ammo Geco i są zadowoleni nie jest to amunicja z najwyższej półki ale stosunek jakości do ceny jest chyba najlepszy na rynku.
Na pewno kolego będziesz z tej ammo bardziej zadowolony niż z czeskiej S&B.

http://www.rws-munition.de/en/projectiles/tm_t_mantel_projectile.htm 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/25 22:50
Bardzo Ci dziękuję. Widać, że masz pojecię, o czym mówisz. W takim razie popróbuję na pewno tej amunicji. Darz bór!

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.012|