utworzono: 2010/11/29 14:25

Czeska amunicja się psuje

Mam nadzieję, ze nie popełnicie takiego błędu jak ja, dlatego piszę ku przestrodze. Czeska amunicja zawsze cieszyła się dobrą renomą, jednak od jakiegoś czasu ma coraz gorszą opinię. NIe wierzyłem  do czasu. Ostatnio polowałem na dziki, więc kupiłem sobie pudełko Bellotki i tu rozczarowanie - nie mogłem włożyć amunicji do magazynka. JEszcze żebym wcześniej coś pił! ; ] Nie uwierzycie, ale po zmiereniu okazało się, że naboje są różnej długości. Więcej tego badziewia nie kupię i Wam też odradzam!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/02 17:14
no niestety S&B zeszło na psy ja używam własnej elaboracji NBT 180grain albo Geco T-mantel 11g i taką kolego szczerze polecam pozdrawiam DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/02 18:37
 poluje czeską amunicją w kalibrze 7x64 9g i jakoś nie narzekam. wiec wychodzi na to że zdania są podzielone co do S&B

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/03 18:28
ad.barteks25
Kolego większość myśliwych których znam (a mając w samej tylko rodzince 7 strzelb znam ich dość sporo ) używała ammo S&B prędzej czy póżniej rezygnowali nie dlatego że efekty strzału do zwierza były nie zadowalające ale dlatego że często się zdarzały odskoki od wcześniejszego punktu trafienia.
Jest to ammo mało powtarzalne ja sam widziałem na strzelnicy jak te same naboje z dwóch różnych paczek latały w cały świat.
Nie znaczy to że  jest to ammo z którego nie da się polować ,możliwe że twój Sztucer akurat się z tą lekką kulką polubił i wszystko gra.
Ja nie zamierzam dyskredytować tej firmy ale idąc na polowanie nie zaryzykuje tego że jak wyjdzie mi życiowy odyniec to będe miał niewypał albo kulka odskoczy 10cm i będe szukał kabana dwa dni po lesie! pozdrawiam DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/12/09 23:35
zgadzam sie z Toba Kol. Bartucha:)
używam tej amunicji bo dobrze mi bije:) i nie potrzebuje na chwile obecna innej.
a strzelam z CZ 550LUX wiec widocznie sie" polubily" :))
pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

|0.016|