» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

dryling - jakie firmy polecacie ?

Ciekawi mnie, jak oceniacie dryling? kt鏎e firmy si w nim wyspecjalizowa造?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/05/14 15:32
A jak ty oceniasz dryling
Ka盥y ma inne zapatrywania je瞠li chodzi o bro.
Firmy kt鏎e maj d逝g tradycj to g堯wnie Merkel,Krieghoff,nieistniej帷a ju firma Simson,czy nowa taka jak Blaser.
Ceny nowego drylingu na chwil obecn wahaj si mi璠zy 12000- i tu cena mo瞠 by ogromna nawet kilkadziesi徠 tysi璚y Euro.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/31 18:58
Witam,
Dryling to by豉 bro z kt鏎ej odda貫m sw鎩 pierwszy strza ;-)
M闚i tutaj o broni ojca. Jest to dryling simson 2x16 i 7x57r. Wiekowy staruszek bo z lat 50tych ale bro celna, bardzo celna do dzisiaj.Jego podstawowe zalety to to 瞠 jest niezwykle lekki, sk豉dny i niezawodny. Zdecydowanie godny polecenia.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/31 19:55

Znam wielu my郵iwych dla kt鏎ych dryling jest jest to najwspanialsza bro. Jednak w XXI wieku drastycznie zmniejszy si stan zwierzyny drobnej i klasyczny dryling ju nie spe軟ia swojego uniwersalnego zadania. Ciekawszy by豚y uk豉d 2x kula + 鈔ut. Ale takich strzelb u nas prawie nie ma i s piekielnie drogie.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/31 20:43

Myslisz o ekspresie drylingu? Blaser takie robi model BD 880 ekspres bok dryling ale cena raczej nieprzyst瘼na.

a co my郵isz o takim klasycznym drylingu z Suhl mod. 90 K/95K zamki Blitz, podw鎩nie ryglowane haki, dwa spusty z czego pierwszy z przyspiesznikiem napinanym po francusku. te ze Suhla z blokad Greenera i osobnym napinaniem s w r霩nych kalibrach dost瘼ne a masa broni waha si w granicach ok 3 do 3,5kg. mamy tez od Sauera wiadomo za jak cen, Heym, Krieghoff robi pi瘯ne drylingi np modele Neptun albo Triumph (a ta nazwa mi sie milo kojarzy) daj帷e optymalne bezpieczenstwo i dobre osi庵i strza堯w a cena nie powala na kolana

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/31 21:09

Wiesz Walkiria@ ja jako nigdy nie chorowa貫m na dryla. Wiem, 瞠 dobry dryling jest uwa瘸ny za ekskluzywn bro. Tak si z這篡這, 瞠 kiedy przy okazji wyjazdu s逝瘺owego do Rosji mia貫m okazj uczestniczy w polowaniu na Uralu. Jeden z my郵iwych (zawodowo dyrektor du瞠j firmy w Rybi雟ku) mia dryling MC-140 z Tu造. To by豉 naprawd pere趾a. Co niesamowitego. Mia貫m okazj troch si tym pobawi. Nasze drylingi z by貫go NRD czyli r騜ne Fortuny, niby Merkle i.t.p. to du穎 du穎 ni瞠j. Przepraszam ale tak uwa瘸m. Lufa ju 鈔ednio po 30 latach do wymiany i.t.d. O rdzewieniu, niby oksydzie, celno軼i nie wspomn.

Wspomniany przez Ciebie Trumph Krieghoffa to bajeczka. Ale niestety znam ten model tylko wirtualnie. Nigdy nie mia貫m w r瘯ach wi璚 nie b璠 si rozpisywa.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/03/31 21:20
widzia豉m gdzies taki dryling jak piszesz od Krieghoffa z oksyd jak kiedys lufy na dziwer闚kach - z damasce雟kiej stali bajeczny ale on byl robiony na zam闚ienie wi璚 o cen nawet nie warto pyta. poniek康 jest uwa瘸ny za bron uniwersaln ale z pewno軼i nieco trudniejszy w ekspoloatacji niz te "specjalistyczne" rodzaje broni.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/31 21:20
widzia豉m gdzies taki dryling jak piszesz od Krieghoffa z oksyd jak kiedys lufy na dziwer闚kach - z damasce雟kiej stali bajeczny ale on byl robiony na zam闚ienie wi璚 o cen nawet nie warto pyta. poniek康 jest uwa瘸ny za bron uniwersaln ale z pewno軼i nieco trudniejszy w ekspoloatacji niz te "specjalistyczne" rodzaje broni.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/01 08:10
Koser, masz racj, 瞠 2 kule i 鈔ut jest lepszym rozwi您aniem, ni "normalny" dryling. Ale sporo dro窺zy.
Wyj軼iem jest wk豉dka kulowa w tym samym, albo mniejszym kalibrze. Tutaj zaczynaj si schody, bo nie mo瞠my sobie takowej dokupi. Chyba, 瞠 by豉 zakupiona w komplecie z broni.
Opr鏂z wk豉dki do drylinga rusznikarz musi jeszcze przerobi iglic, ale nie jest to jakie wyzwanie dla fachowca. Nie jest to te taki wielki wydatek. Lufa surowa kosztuje ok. 400z.
Reszta to robota rusznikarska. Ca這嗆 nie powinna by dro窺za, ni 1000, 1200z.
Niedawno s造sza貫m, 瞠 Janicki bierze za przer鏏k dubelt闚ki na ekspres ok. 4000z. Nawet, je郵i wi瘯szo嗆 roboty nie wykonuje sam, tylko daje "podwykonawcy" , to jest to cena konkurencyjna i zach璚aj帷a. Do takiej przer鏏ki najlepiej nadaje si flinta kal. 20, bo ma najdelikatniejsz baskil.
Walkiria, znasz si tak na broni, czy tylko przepisa豉 dane z katalogu?
Podziwiam kobiety, kt鏎e maj "m瘰kie" hobby.
DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/01 09:05
Nie znam si na broni, ja si dopiero ucz. Ch皻nie wys逝cham rad starszych do鈍iadczonych koleg闚 my郵iwych. Mo瞠 i to "m瘰kie" hobby, jak spotkam odpowiedni osob to jej moj sztucer oddam i zajm si przerabianiem listopadowych loszek na kie豚asy. To jest kobiece hobby w Twoim mniemaniu, my郵. A i nie mam 瘸dnego katalogu

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/01 10:08
Raczej powinno si listopadowe loszki oszcz璠za.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/04/01 11:41
w豉郾ie takiego kometarza oczekiwa豉m od Ciebie Dingo@

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/01 12:39
do tej styczniowej to trzeba troche wiecej boczku doda.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/01 12:59
troch tak, ale nie na pi耩 palcy jakie by造 w tym roku ;)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/22 09:52
mam starego poczciwego BUHAGA SUHL 12/70/8/57JRS jak na moje potrzeby jest optymalny do tego kolimator i mo積a rusza na 這wy

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/22 15:40

Wlodek@ Ja ci 瘸dnego dryla nie polec bo nie polowa貫m z drylingiem. To co mog zasugerowa to mie dystans  do porad w rodzaju - kup takiego i takiego bo ja taki mam i jest najlepszy na 鈍iecie. Bo to s porady w rodzaju - kup pan ten samoch鏚 bo ja taki mam i jest najlepszy. A jak go spytasz ile mia samochod闚 to tylko tego ale on jest najlepszy.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/22 19:49
dobrze jest pos逝cha o do鈍iadczeniach inny koleg闚 瞠by wyrobi sobie opinie o marce lub sposobie korzystania z danej broni a wyb鏎 nale篡 zawsze do ciebie

zg這 naruszenie

wys豉no: 2012/04/23 01:22
Jak masz kolego sentyment do broni to sobie j kup. 皋na przed 郵ubem te wydaje si by najlepsza na 鈍iecie a potem jest r騜nie, ale jak si nie o瞠nisz to nic nie b璠ziesz wiedzia,Darz B鏎

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/04/23 13:13
jak dryling to napewno suhl ja mam fortune am鎩 ojciec ma merkla  i ani ja ani ojciec nie narzeka dryling jest bronia uniwersalna  zale篡 wszystko od tego co wolisz;)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/01 03:52

Kole瘸nko i koledzy,ja nie polec 瘸dnej marki dryla,poniewa nie lubi tej broni,ale powiem,瞠 zakup tego rodzaju karabinu powinien by uwarunkowany tym jaki typ polowa b璠ziemy uprawiali,polowa貫m z merkla 12/70/7x65,z sauera 8x57JRS16/70,nie powiem dobre,sk豉dne,ale grzmoty,ci篹kie,po zbior闚ce ramie odpada這,a i czasem lufy si popieprzy造 i zamiast kul 鈔ut polecia,albo na odwr鏒.DB

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.047|