» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Filmy Myśliwskie - na jakich kanałach

Witam Wszystkich ! 

Jeśli ktoś może wie na jakich kanałach telewizyjnych są przedstawiane filmy myśliwskie i w jakich godzinach proszę udzielać odpowiedzi ! ...
Jak na razie z tego co wiem jeśli ktoś ma cyfrowy polsat to na kanale 194 kanał o nazwie (TVR )
Wyświetlają takie filmy co niedzielę o 17:00 do 18:00 oraz w piątki godz 17:00.
Są bardzo interesujące i sponsoruje je serwis Poluje.pl.

Pozdrawiam!
I Z Góry Dziękuje Za Odpowiedzi! 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/09 21:01
Mateuszu możesz w internecie np. pooglądać nasze odcinki na stronie:
www.mysliwiecz.pl/odcinki.html 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/09 21:17
Witam. Polecam odcninki programy mysliwskiego ''Na tropie'' które można znaleźść w internecie (youtube) oraz  ''Darz Bór''  i ''Tajemnice Kniei''

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/10 23:04
Jest jeszcze ,,Darz Bór'' i ,,Pasmo Wędkarsko Łowieckie'' na kanale TVR ja go mam na kablówce UPC ale podobno jest na innych platformach telewizyjnych. Pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/12 23:22

Szanowni amatorzy filmów myśliwskich, uczcie się myślistwa z praktyki stażu w kole oraz z podręczników i książek. Takie filmy są elementem spektakularnego pokazu zabijania zwierzyny łownej. One nie uczą polowania, tropienia, bo tego nie da się odtworzyć i pokazać, Chyba, że oglądając taki film, przeistaczacie się w myśliwskich aktorów tych scen, które nie mają nic wspólnego z łowiectwem, a tylko wzmacniają ideę nienawiści tych, co nienawidzą myśliwych i czemu się dziwicie później. Trzeba mieć do tego bardzo krytyczną ocenę, a także biznesowy stosunek. Ja wiem, że „chciało by się...”, ale realny świat zwykłego myślistwa jest inny, jak obserwujecie wokół siebie i w swoich kołach, więc nie ekscytujcie się tym, bo takie filmy przenoszą w nierealny świat myślistwa o zepsutym smaku, i takich odczuciach. Oglądanie takich filmów jest nie estetyczne i nie etyczne. Mnie, one psują smak łowiectwa, które uprawiam i poświęcam temu czas i nie raz odkładałem broń od strzału, by więcej mieć w sobie człowieczeństwa niż myślistwa. Pamiętajcie o tym zawsze, gdy przyjdzie wam kiedyś być na swoim polowaniu, bo dłużej będziecie pamiętać tę zwierzynę, od której odłożyliście broń niż tę, którą pozyskaliście. A nawet oglądając taki film, bo zawsze ktoś, coś ogląda, warto pomyśleć o tym co napisałem.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/13 15:52
KOLEGO FILMIKI LOWIECKIE TERAZ NAJNOWSZE TO NA NC+ NA KANALE 222 I OGLONDASZ WSZYSTKO CODZIENNIE JEST COS CIEKAWEGO ZYCZE MILEGO OGLADANIA ........

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/04/14 10:28

Witajcie, zamiast  oglądać bzdury na filmach, oglądajcie 24 - godzinną kamerę non -stop  zainstalowaną na sztucznie urządzonym żerowisku w Nadleśnictwie -  Strzałowo - Kamera, ogląda to cały kontynent myśliwski i śledzi - zachęcam. > Wejście : "Nadleśnictwo Strzałowo kamera"!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/14 18:18
Masz kolego nemrodzie absolutną rację.Ci zieloni krzykacze nie mają pojęcia czym jest łowiectwo i cała gospodarka łowiecka,potrafią tylko wypisywać bzdury i urządzać manifestacje.ciekawe czy któryś z nich kiedykolwiek był zimą w lesie żeby dokarmić zwierzynę                                                                                                                                                                                             Pozdrawiam.Darz Bór

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/15 15:56
Zapewne żaden z tych "ekologów" w kniei nie był tyle co myśliwy. Co do tych kamer internetowych to nie jestem przekonany bo filmowana jest zwierzyna w OHZ, a często jej zachowanie jest inne niż w łowisku , które ja przynajmniej znam, jakieś to rozwiązanie jest na pewno. Osobiście z wszystkich znanych programów łowieckich najlepszym wg mnie jest "darz bór". Dość ciekawe tematy poruszane i nie ma w nim tak wiele spektakularnych scen jak jeden z kolegów wspomniał. Może myśliwi, albo internauci powinni zaproponawać jakiś program , który możnaby wyemitować w telewizji publiczej typu TVP czy coś i pokazać łowiectwo od strony ochrony zwierzyny, pokazania co się stanie jak zaprzestanie się polowań, żeby to dotarło do ludzi , którzy znają myśliwych tylko z opowiadań tych "ekologów".  

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/15 17:57

Kol. portek, zapewne masz trochę racji, ale nie tylko dziki gromadzą się tam, ale też inna zwierzyna z Puszczy Piskiej, a nie z OHZ i organizuje to Nadleśnictwo. Nie da się obejść pewnych zasad biologicznej aktywności zwierzyny, dzika, która przypada na okres nocy, więc żerowisko jest oświetlone, do czego dziki się przyzwyczaiły. Takie żerowisko, inaczej buchtowisko, sam kiedyś organizowałem w moim łowisku i prowadziło się ograniczony odstrzał dzików, ale tylko na podejściach, a nie na samym buchtowisku. Ale coś takiego można było oglądać tylko w jasną noc. Bywało, że byli chętni na takie widoki. Nim zacznie się polowania np. na dziki, trzeba poznać ich zwyczaje, psychikę, zachowanie się, ich hierarchię, reakcję itp. Na to, co tam się ogląda trzeba dożo czasu i atłasu w normalnych terenowych warunkach polowania, tą wiedzę i znajomość, musi mieć opanowaną młody adept sztuki myśliwskiej, gdy chce się specjalizować w tym męskim polowaniu, bo to nie jest polowanie dla kobiet. Sam czasem, późną porą po obejrzeniu telewizji, zaglądam do „kamery” i śledzę jakiś czas, co tam się dzieję. Oczywiście, że każda audycja łowiecka o charakterze edukacyjnym ma swoją wartość, która warta jest obejrzenia dla jakiejś tam wiedzy. Filmiki, pokazujące zabijanie miotającej się i oszalałej ze strachu zwierzyny są niegodnym, zdziczałym ludzkim draństwem i powinny być zakazane i prosiłbym, by tego wpisami na forum nie propagować, z uwagi na etykę łowiecką, w którą chcą się wpisać oglądający je !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/16 09:33
masz racje kolego Nemrodzie, ale to dotrze do 80% z nas....a co z resztą? co się stało z tą naszą etyką? przykre jest że przez jednego "myśliwego" opinia społeczna wyrabia sobie pogląd na całą reszte...

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/04/16 15:14

Witajcie ponownie! W waszym "larum..." wesprę wasze stropione dusze myśliwego, czy też sympatyków łowiectwa, poprzez  wskazanie na kilka faktów, które mógłbym sprowadzić do istnienia,  tzw. burzy w szklance wody i w żadnym wypadku nie może zagrozić łowiectwu, gdyż jest ono od wieków zespolone z istnieniem przyrody , fauny i flory naszego państwa, kraju. To są nie tylko uwarunkowania geograficzno przyrodnicze, ale i historyczne.  Pomniejszenie znaczenia łowiectwa, zagroziłoby istnieniu wielu gatunkom zwierzyny zwierzyny i na to są  poważne ekologiczne uzasadnienia, chociażby, nie takie stare wydawnictwo Pt. Historia Łowiectwa Polskiego". A zapewne dacie sobie radę, by wejść na portal >htt//forum lowiecki.pl/download.php/15,89603.1118/ Podobnie.pdf - Jest to 7 stronicowy, bardzo ciekawy artykuł o tematyce, o której aktualnie teraz rozprawiacie.  Proszę, zapoznajcie się, jak zespolone i powiązane ze sobą są te zagadnienia. Spoko ! Pozdrawiam zapaleńców!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/04/17 14:39
Program Darz Bór to tak jak pisałam juz wczesniej o tym, nic innego jak komercja i reklama. Jest o wszystkim i o niczym. Niczego nie uczy i nic nie wnosi. Po prostu beznadzieja.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/06/22 21:06
masz rację Kol. Nemrodzie. jestem frycem bo poluję dopiero od 2 lat ale mój kontakt z przyrodą i łowiectwem zaczął się w dziecinstwie.Kocham las i to co się w nim dzieje.emocje kiedy słyszysz trzask łamanych gałęzi ,a tu  wylania się locha z pasiakami odkładasz broń i cieszysz się tym widokiem.DARZ BÓR

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.020|