futro z tchórza - preparowanie- forum porady opinie poluje.pl

poluje

utworzono: 2011/05/28 12:15

futro z tchórza - preparowanie

Post został dodany w grupie:

Trofea myśliwskie - tutaj znajdują się informacje dotyczące przechowywania oraz czyszczenia zdobyczy…»

14 myśliwych |1 wątek
Futro z tchórza jest dla myśliwego dużą wartością? preparowanie takiego futra jest trudne?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/05/28 12:22
Tchórzjest jest drapieżnikiem bardzo trudnym do upolowania więc satysfakcja z pozyskania tchórza a tym samym posiadanie trofeum w postaci skóry musi być spora.
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w sposobie wyprawiania skór (wysługuje się innymi) ale myślę że trzeba sporo wiedzieć żeby przy tak niewielkiej skórce nie spartolić roboty.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/05/28 12:38
Tchórzsię dobrze ukrywa,ze trudno go upolować? co miałeś na myśli?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/05/29 20:10
Tchórzjest niewielkim zwierzęciem o masie około 900g w naturze zamieszkuje lasy mieszane i prowadzi najczęściej nocny tryb życia.
Chyba częściej można go spotkać w gospodarstwie domowym.
Z zamiłowaniem morduje drób domowy ale jest również naszym sojusznikiem gdyż sama jego obecność bardzo skutecznie odstrasza wszelakie szczury,myszy czy inne gryzonie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/21 12:41
Witam , jak złapać tchórza nie mając broni myśliwskiej . Tchorz przebywa w stercie drewna kominkowego i zjada bażantyw ogrodzeniu, proszę o pomoc

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/01/21 22:30

trzeba zastosować  skrzyniową łapkę na szczury z żywą przyntą. Tchórznie żywi się padliną araczej strzelać nie proponuje. Tchórz zamieszkuje głownie budynki gospodarcze więc użycie broni myśliwskiej odpada. Jeżeli chodzi o preparowanie skory zwierząt futerkowych, to mogę udzielić kilku podstawowych rad.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/01/21 22:46

trzeba zastosować  skrzyniową łapkę na szczury z żywą przyntą. Tchórznie żywi się padliną araczej strzelać nie proponuje. Tchórz zamieszkuje głownie budynki gospodarcze więc użycie broni myśliwskiej odpada. Jeżeli chodzi o preparowanie skory zwierząt futerkowych, to mogę udzielić kilku podstawowych rad.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.013|