» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

GSM ZEGAR NA NĘCISKO

Zwierzyna: Dzik»

utworzony: 2012/05/16 22:15

Koledzy myśliwi, co o tym sądzicie ? http://www.youtube.com/watch?v=Cn2x7nlF_jE

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/18 19:02

Witam!

Tylko dla tych co są myśliwymi tylko dla mięsa a nie dla pięknych chwili ;/

Darz Bór!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/19 08:40

Moglibyśmy się zastanawiać czy to etyczne, czy to pójscie na łatwiznę. Zegar na nęcisko widziałam na stronie Jedności Łowieckiej, ale on nie działał na zasadzie połączenia telefonicznego a po prostu przewracał się zatrzymując w tym momencie przewrócenia go przez dziki swój czas. Ale czy o to chodzi? A gdzie piękno zasiadki, czekania, nasłuchiwania. Obserwacji. Czy jesteśmy aż tak leniwi? Ja jednak wolę starą szkołę. Pozdrawiam DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/22 17:15
No dokładnie, jestem przeciwny tego typu polowaniu na zasadzie ''telefon dzwoni to jadę, strzelę sobię odyńca bo mięso drogie''

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/23 09:19
no to fakt nieezły patent
ale te zegary sa strasznie drogie  widziałem za 250zł i to nie był na pewno GSM, gdzieś na  necie przeczytałem ze można taki zegar zrobić za parę groszy

wystarczy puszka jakaś i najtańszy budzik na baterie  , bateryjkę wkładamy tyle o ile i wszystko do puszki puszkę wkopujemy  w ziemie i do okoła trochę kukurydzy dziki jak przyjadą to na pewno puszkę wybuchtuja a tym samym bateria wyleci a budzik ( zegar ) się po prostu zatrzyma i już widać o której godzinie żerują

ale takie polowania zostawiam myśliwym co nie maja w łowisku dzika ,dzik tam jest tylko przechodni wtedy to ma sęs by robić nęciska i czatować przy nich by choć na parę dni  polnych rozrabiaków w miejscu zatrzymać i ich spotkać!!! :)
ja osobiscie znam takie łowisko  w planie 10 dzikow na rok z czego jak jest DOBRY ROK i dożo szczęścia to 4-5szt zostanie pozyskanych :) jedyny plus to taki ze za szkody łowieckiekoło nie ponosi kosztów bo ich po prostu nie ma :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/25 16:11
Nie jestem zwolennikiem tego typu polowań .

A gdzie piękno polowania ? Podchodzenie , zasiadka , ta niepewność i adrenalina ?

To nie dla mnie , aczkolwiek zabawka niezła , ale faktycznie dla mięsiarzy .

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/11/20 14:24
Ja myślę, że zegar powinien służyć tylko do zbierania informacji o zwyczajach zwierzyny. Wtedy przyda się taki, który rejestruje wiele odwiedzin dzika. Znalazłam takie na http://mysliwskie.eu/pl/myslistwo_zegary-na-necisko

A może lepiej taką kamerkę http://mysliwskie.eu/pl/kamera-spy-point-ir-5.html to dopiero będziesz wiedział co i kiedy przeszło. Koledzy tu na forum wytłumaczyli mi co i jak z takimi kamerami. Teraz się zastanawiam.

pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/02/22 14:58
opis GSM ZEGAR NA NĘCISKO na www.szborowy.pl

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

załóż konto lub zaloguj się

zgłoś naruszenie
wysłano: 2016/07/27 16:55
Bzdury gadacie że zabawka dla mięsiarzy. Koledzy zawsze strzelają jak coś widzą rozumiem, czy trzeba czy nie. Siedząc na swojej ambonie bardzo często tylko obserwuje co chodzi ale wiem jakie są ramy czasowe że coś się dzieje. Tylko ja używam swoich zegarów własny patent cena zestawu koło 10 zł. (i tak koledze potrafi się przydać). Czasami masz czarnucha koło 19 czasami 1.00 wiesz jakie ramy czasowe żeby przypatrzyć się co masz w łowisku i co warto pozyskać. Mój patent ustawiony na dzika płowa nie wzbudzi.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.016|