» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Hermetyczno嗆 k馧 這wieckich

Dzi przegl康aj帷 portal  uzywanaoptyka.pl natrafi貫m na bardzo ciekawe og這szenie. 3cie od g鏎y nr  14720    http://www.optykamysliwska.pl/polowania.html   
Czy瘺y hermetyczno嗆 zacz窸a si m軼i ?? No ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieni捫ki :)
DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/26 23:27

A mo瞠 ko這 szuka taniej si造 roboczej..?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/27 06:57

Wiecie u nas w kraju jest oko這 4000 k馧 這wieckich. Je瞠li jedno z nich potrzebuje kilku sta篡st闚 to jeszcze nic nie oznacza. Mo瞠 po prostu starzy nemrodzi ju odeszli i potrzebuj uzupe軟i stan.

U nas raczej mamy beton zbrojony lub jeszcze co mocniejszego w kwesti przyj耩. Mamy chyba najmniej w Europie my郵iwych na 1000 h powierzchni 這wieckich. 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/27 08:21
Pewnie szukaj 這si do roboty , nast瘼nie do p豉cenia sk豉dek , a polowa to b璠 wyjadacze , kto musi nap璠zi , wypatroszy , zaaportowa .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/27 13:40

ok ja tam dzisiaj zadzwoni豉m ..bo.. mnie dwa razy nie m闚ic. tak z ciekawosci. juz mam swoje ko這 bylam tylko zainteresowana t ofert. a wi璚 ko這 szuka swiezej krwi. ale najch皻niej ze swoich okolic zeby na lowisko nie bylo daleko. co jest logiczne. maj kilka pa a wi璚 by豉bym ch皻nie widziana. rozm闚ca by mi造 i rzeczowy, mysle ze starszawy skoro mi m闚i przez "dziecko" :)

ej Koledzy nie zawsze trzeba w瘰zy spisku. mo瞠 faktycznie si造 juz nie te do pracy.. ale przeciez nikt nikogo nie zmusza. hermetycznosc k馧 by豉 i jest a to tylko jeden przypadek na wiele, gdzie ko這 jest otwarte. ale tych zamkni皻ych jest du穎 du穎 wi璚ej niestety

pozdrawiam DB!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/03/28 10:04

w naszym kraju s dwa rodzaje k馧 這wieckich. pierwszy to ko豉 miejsowe gdzie my郵iwi mieszkaja w rejonie obwodu, te ko豉 najlepiejk jak licvza ok 10 cz這nk闚 tj zarz康 4, komisja rewizyjna 3 dw鏂h gospodarzy i dla picu spo貫czny stra積ik po co co im reszta. Kase jaka im dadza dewizowe to nie jeden z was by chcia.

drugi typ to zamiejscowe tam sa ci co musz do obwodu doje盥za z r騜nych przyczyn, wygodnym jest jak miejszo嗆 stanowi miejscowi maja robi pilonowa i doinosi co sie dzieje.

pozdrawiam

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/09/07 23:00

Kol. Koser, cho tw鎩 post ju wiekowy, to nie uwzgl璠ni貫 tego 瞠:

My郵istwo, to szlachetna profesja. Kiedy - od wiek闚, niedost瘼na dla posp鏊stwa, a zastrze穎na dla ludzi niepospolitego pochodzenia. W PRL-u, obj皻e kultur masow, wyselekcjonowan na funkcyjn, partyjn, dygnitarsk i urz璠nicz. My郵istwo i jego obecna profesja, jest wyznacznikiem uprawiaj帷ej je grupy spo貫cznej ludzi. Dlatego te, jakby od 鈔odka, samo w sobie broni si przed intruzami z zewn徠rz, l瘯aj帷 si szeregu zagro瞠, p造n帷ych z og鏊nej dost瘼no軼i. Nawet na niniejszym forum, wczytuj帷 si w tre軼i dyskusji o etyce cz這nk闚, ich warto軼i etycznej i merytorycznej, kt鏎zy p騧niej dostaj si w szeregi k馧 這wieckich i grupy kierownicze, zarz康zaj帷e my郵istwem na r騜nych szczeblach jego funkcjonowania, nietrudno dostrzec przyczyn, dla kt鏎ych my郵istwo zamyka si przed osobnikami nieznanymi, w徠pliwymi, kt鏎ych przynale積o嗆 dla uformowanej struktury ko豉 mog豉by si sta k這potliwa z r騜nych wzgl璠闚. Wskazuje tylko na przyczyny, bo skutki nieselektywnego, a masowego dop造wu do 這wiectwa, ko豉, mog造by nawet zagrozi jego, je郵i nie istnieniu, to funkcjonowaniu. Nie musimy si l瘯a incydentalnej krytyki, kt鏎ej si tak boj m這dzi adepci tej sztuki, wszczynaj帷 alarmy zagro瞠nia, jakby si pod鈍iadomie bali, 瞠 co, co z pragnieniem zdobyli, jest zagro穎ne i nagle wymyka si im to z r彗.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/07 23:03

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/08 07:37

Kol. nemrod73@, w wielu punktach swojej wypowiedzi masz racj. Jednak to nie zmienia sensu mojej wypowiedzi. Tw鎩 wpis tylko jakby opisuje powody nieprzyjmowania nowych ludzi do k馧. Jednak nowe zasady "zostania my郵iwym"w jaki spos鏏 rozwi您uj ten problem. Dzi mo積a pr鏏owa zosta my郵iwym niezrzeszonym. Czyli cz這nkiem PZ co jest warunkiem polowania w tym kraju ale bez konieczno軼i nale瞠nia do jakiegoū ko豉 jak by這 za czas闚 naszych pocz徠k闚 這wieckich. To du瞠 u豉twienie.

Jednak mimo tej furtki dzisiaj zostanie my郵iwym wymaga od kandydat闚 du瞠j pasji, wytrwa這軼i, czasu i du篡ch pieni璠zy. My郵istwo bardzo si zformalizowa這. Wsz璠zie formalno軼i, papierki i 軼is貫 regu造 post瘼owania tak ze strony samej organizacji jak i innego podmiotu zezwalaj帷ego na posiadanie broni. Wsz璠zie zakazy i nakazy. Ostatnio czyta貫m, 瞠 nawet szykuj przepisy nakazuj帷e wymiany szafek na bro na prawdziwe szafy pancerne lub sejfy.

My郵, 瞠 w spo貫cze雟twie pokutuje jeszcze obraz my郵iwego, kt鏎ego ju dzisiaj nie ma. Nie ma ju dzisiaj tej romantycznej przygody tylko jest brutalne wykonywanie plan闚 pozyskania zgodne z planem rocznym i rodzajem zwierzaka wpisanego w ostrza indywidualny. Nawet kawki lub sroki nie mo瞠sz sobie strzeli bo jest pod ochron tylko to co masz wpisane w papierek.

Natomiast wiejskie kundle i koty mog sobie bezkarnie polowa w dowolnym 這wisku o ka盥ej porze dnia lub nocy bez papierka i wpisywania si do ksi捫ki.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/08 10:05

Zgadzam si z tob i z tym, 瞠 podzielasz to co napisa貫m. Tzw. hermetyczno嗆 k馧 jest troch nadu篡ciem, a broni si po prostu przed obcymi. B璠帷 przez wiele lat w這darzem ko豉, wi璚 znam to bardzo dobrze. Nowo-przyjmowany, traktuje przyj璚ie jak powo豉nie do wojska, gdzie przed bram pisze "witamy was":, a za bram "mamy was"
Co do broni to potwierdzam tak wizyt Policji i nakaz zabezpieczenia broni w szafce metalowej przytwierdzonej na sta貫 do nieruchomo軼i mieszkaniowej.
Co do "kundli...", to zapoznaj si z artyku貫m red. Gduli w "υwcu P. nr 8/2012 (str. 1 ), kt鏎y pisze, 瞠 - cytuje - "musimy mie 鈍iadomo嗆, 瞠 strzelaj帷 psy i koty, chronimy nie tylko zwierzyn drobn, ale ca貫 ekosystemy. I jest to nasz obowi您ek." (bez komentarza !) A jak b璠ziesz na υwcu, to zajrzyj na strony 20 - 26, poznasz mojego duchowego nauczyciela my郵istwa i 這wiectwa, i pozw鏊 te, 瞠 "cykn " Ci ma造 zaleg造 li軼ik prywatny - pozdrawiam !

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/08 15:18

W publicystyce nazywa si to polaryzacj stanowisk.  Przyjmijmy, 瞠 tak jest.

Pozosta豉 tylko kwestia tych kundli. 

Ja mo瞠 wyrazi貫m si ma這 precyzyjnie. Pisz帷 o nich mia貫m na my郵i efekt s造nnego 33. To jednak wcale nie oznacza, 瞠 ja si z nim zgadzam czy nie daj Bo瞠 akceptuj jego zasadno嗆.

Napisz wi璚ej. Wychodz帷 z posokowcem w 這wisko przez 8 miesi璚y w roku powinienem go mie na smyczy lub otoku. Id帷 na teren s御iedniego ko豉 to ju 12 miesi璚y w roku na otoku. Na zbior闚ce na smyczy przy nodze i jeszcze prowadz帷y powinien si na to zgodzi, a na zaj帷a to w og鏊e nie wolno mu by ze mn.

A kundlowi wolno! On mo瞠 polowa swobodnie. I to mnie nabardziej wq….a. O szkodach w 這wisku tym czy tamtym nawet nie warto pisa.

Prywatnie nic do mnie nie dotar這.W publicystyce nazywa si to polaryzacj stanowisk.  Przyjmijmy, 瞠 tak jest.

Pozosta豉 tylko kwestia tych kundli. 

Ja mo瞠 wyrazi貫m si ma這 precyzyjnie. Pisz帷 o nich mia貫m na my郵i efekt s造nnego 33. To jednak wcale nie oznacza, 瞠 ja si z nim zgadzam czy nie daj Bo瞠 akceptuj jego zasadno嗆.

Napisz wi璚ej. Wychodz帷 z posokowcem w 這wisko przez 8 miesi璚y w roku powinienem go mie na smyczy lub otoku. Id帷 na teren s御iedniego ko豉 to ju 12 miesi璚y w roku na otoku. Na zbior闚ce na smyczy przy nodze i jeszcze prowadz帷y powinien si na to zgodzi, a na zaj帷a to w og鏊e nie wolno mu by ze mn.

A kundlowi wolno! On mo瞠 polowa swobodnie. I to mnie nabardziej wq….a. O szkodach w 這wisku tym czy tamtym nawet nie warto pisa.

Prywatnie nic do mnie nie dotar這.

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/09/09 14:44

Koser, nie mog Ci skwitowa zako鎍zenia twojego postu dot. kundli, bo tak piszesz, 瞠 nie pojmuje sedna rzeczy, co do zwi您ku tych瞠  kundli, a twojego ograniczenia dysponowania psem w czasie polowa. Relacja funkcji takiego psa z jego w豉軼icielem, czy te sposobu jego u篡tkowania reguluj przepisy wykon. polowa, chroni帷e interes prawny wynikaj帷y z bezpiecze雟twa ; my郵iwego, psa, a tak瞠 zwierzyny oraz bezpiecze雟twa organizacji polowania zbiorowego i to nie podlega dyskusji. Za, zachowanie si na polowaniu indywidualnym psa u篡tkowego, jest takie, jakiego nauczy i wyszkoli go jego Pan, a g... pan, nie b璠zie mia nigdy m康rego psa, jak mawia m鎩 zacny kolega, gdy by zdenerwowany z陰 prac takiego psa. Zajrzyj te wy瞠j, do post闚 naszej kole瘸nki Buchtowisko, jak 豉dnie uj窸a spos鏏, w jaki my郵iwi przychodz z pomoc ptactwu 這wnemu przed szkodnikami, jakimi te s w堯cz帷e si psy przecie..., pozdrawiam Ci i DB.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/09 16:20

Szanowny kolego Nerodzie73

Przeczyta貫m Tw鎩 post i widz, 瞠 nasz spos鏏 postrzegania problem闚 si ponownie r騜ni. Ale to chyba dobrze.

Na pocz徠ku o przepisach. Podstawow zasad w naszych przepisach 這wieckich jest brak sta造ch zasad. Przepisy te ca造 czas si zmieniaj s modernizowane, poprawiane dopisuje si do nich r騜ne nowele wy窺zego i ni窺zego szczebla.

Nie zgadzam si z tym, 瞠 to nie podlega dyskusji. W豉郾ie dyskusja nad nimi jest g堯wnym motorem zmian i nowelizacji. Tylko w temacie broni i amunicji nie ma dyskusji mimo ci庵造ch zmian gdy organ pisz帷y te paragrafy wie po prostu lepiej i nie uwa瘸 pyta obywateli co o tym s康z. 

Sprawa samych ps闚. U nas w kraju jest oko這 7 milion闚 ps闚, a w tym tylko oko這 0,52 miliona rasowych. Z tego poluj帷ych my郵iwskich ps闚 jest mo瞠 z 5-12%.

Piszesz, 瞠 zakazy w stosunku do my郵iwskich ps闚 my郵iwskich podczas polowania wynikaj z bezpiecze雟twa my郵iwego, psa, a tak瞠 zwierzyny.

To dlaczego ta ma豉 grupka ps闚 my郵iwskich dzi瘯i tym przepisom ma zapewni bezpiecze雟two nam sobie i zwierzynie, a pozosta貫 prawie 7 milion闚 mo瞠 sobie swobodnie biega po lasach i polach? Czy one nie stanowi zagro瞠nia dla my郵iwych, ps闚 my郵iwskich i zwierzyny? A straty dla gospodarki z tego powodu?

Tak formalnie to przepraszam za u篡cie terminu - pies my郵iwski - gdy w naszym 這wieckiej terminologii  w og鏊e nie ma obecnie czego takiego jak pies my郵iwski.

Co do stanowiska kol. bukowisko@ to te tak uwa瘸m.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/21 10:55
Ja dosta貫m Bolka i Lolka. Jagdterieri foksterier. My郵iwi z pewnego ko豉 kt鏎zy maj obw鏚 w mojej miejscowo軼i,mieli odje盥瘸 ju do domu i jak m闚ili przyb陰ka造 si te dwa pieski i ja mia貫m wyst徙i w roli tymczasowego opiekuna do czasu znalezienia si w豉軼iciela. I tak zosta造 do dzi. My郵,瞠 oni chcieli si ich pozby ,ale to moje prywatne zdanie. Ale do rzeczy je郵i chodzi o spacery to moja mama wypuszcza je dwa razy dziennie i pobiegaj sobie godzink i wracaj. S bardzo zdyscyplinowane i pilnuj si my郵iwego. Jak zobacz mnie na zielono i w kapeluszu jak wysiadam z mojego Suzuki to szalej . Kto je bardzo dobrze wytresowa. My郵,瞠 jak wszystkie  psy na spacerze mog zobie wolno biega to czemu nie nasze. Darz B鏎.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/21 15:59
Koser co za fotosik:)No normalnie szook chyba te wstawi sw鎩 portret:))))) Pozdrawiam z u鄉iechem oczywi軼ie.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/21 17:32

Ja te zwr鏂i貫m uwag na fotk Kosera, nawet j wy鈍ietli貫m i zaskoczy豉 mnie posta "filemona - 2012", uto窺amiaj帷a profil naszego Kolegi, wi璚 oczekujemy informacji, jak瞠 On si zowie! A moim zdaniem, to ka盥y powinien oznaczy wyrazi軼ie sw鎩 profil w spos鏏 wyr騜niaj帷y Go. Zatem, gratuluje Ci Koser i zach璚am Ci Ma貪osiu, b康 nast瘼n ! A przy okazji naszego kolegi Kosera, specjalist od broni "r騜nej" pytanie, czy powzi掖 informacj z dnia dzisiejszego, 瞠 Policja rozbi豉 w Kraju gang handlarzy broni, zatrzyma豉 chyba trzydzie軼i par os鏏 i odebra豉 73 jednostki broni, by mo瞠 Ten, co pyta na naszym portalu dlaczego nie odpalaj mu naboje wystrzeliwane z karabinu, kt鏎y naby, m鏬 naby go z takiego w豉郾ie 廝鏚豉. Ma moje pozdrowienie ka盥y, kto to przeczyta, a Bukowisko i Koser to ju specjalne pozdrowienia i uk這ny z 篡czeniem -Db.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/09/21 18:17

Witaj robinson. To b康 zadowolony, 瞠 przytrafi這 Ci si wej嗆 w posiadanie ps闚 przedniej rasy my郵iwskiej. Je郵i masz zamiar je przysposobi na w豉sno嗆, to radz Ci, trzymaj je kr鏒ko, bezwzgl璠na dyscyplina i spacery pod nadzorem i najlepiej od pocz徠ku przyucza je do prostych czynno軼i i funkcji w polowaniu. Psy tych ras maj trudne charaktery i wymagaj du瞠go po鈍i璚enia i cierpliwo軼i. Mia貫m foksteriera - suk i sam j tresowa貫m na podstawie tylko ksi捫ki, chyba Dzi璕ielewskiego. Suki s bardziej pos逝szne i bardziej wierne i cz窷ciej z tych przyczyn s nabywane do polowa. Co z nich wyro郾ie, bo nie podajesz ich wieku, to tylko od Ciebie b璠zie zale瞠. I jeszcze jedno, psy te mog造 przyb陰ka si do poluj帷ych "na strza" lub wzi瘭i je na pr鏏 i zrezygnowali z nich, wi璚 staraj si to sam ustali przez obserwacj ich zachowania oraz ich reakcji np. na strza, oddal si np. na jak捷 odleg這嗆, by Ciebie nie widzia造 i oddaj strza i niech kto je obserwuje jak oddzielnie b璠 reagowa造, i Bolek, i Lolek. Ich reagowanie na samoch鏚 mo瞠 by powodowane ch璚i przeja盥磬i, a nie np. polowaniem...

zg這 naruszenie

wys豉no: 2012/09/21 22:13

odpowiadam kol. nemrod73@

M鎩 tymczasowy login czy te fotka jest tylko tymczasowa. W to wierz. Ca造 login przedstwia spaceruj帷ego, weso貫go szopa pracza. Niestety pole w szablonie portalu przyjmuje tylko martwe pliki JPG. ale z tego co wiem, szpec od komputera ju nad tym problemem pracuje. Zobaczymy jak to wyjdzie.

W dalszej cz窷ci postu kol.nemrod73@ pyta mnie o to czy czyta貫m doniesienie organu. Odpowiadam. Nie czyta貫m. By貫m (nam闚iony przez kol. bukowisko@) w lesie, a dok豉dnie na skraju jednej w鈔鏚le郾ej 陰ki. Obserwowa貫m dziwny ruch na polanie. ζnie dziwnie podniecone, pomi璠zy nimi jakie ch造sty co jak by mia造 si ku sobie. W pewnym momencie odezwa si organista. Pomy郵a貫m, 瞠 to mo瞠 rozpoczyna si rykowisko…. . Czeka貫m, a wyjdzie z lasu jaki pi瘯ny byk koronny ale zrobi這 si ciemno i mimo ksi篹yca wysz造 chmurki i ju nic nie widzia貫m. Nie wiem czy ten oczekiwany byk stadny wylaz by czy te nie. Nawet nie pomog豉 mi moja dobra stara lornetka  produkcji USSR. A teraz odpisuj na Tw鎩 post.

R闚nie pozdrawiam.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2017/08/16 03:10
Zale篡 od 鈔odowiska, ja wyje盥瘸m na polowania z hunting travel i s otwarci na nowych cz這nk闚 ;) 

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.073|