» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Kandydat na stażystę

Witam!
Proszę o cenne rady:
Ponad rok udzielam się w kole m.in. biorąc udział we wszystkich pracach gospodarczych , uczestnicząc w nagonkach itd. Kilka miesięcy temu złożyłem podanie o staż. Prezes koła powiedział, że muszę poczekać do marca aż jedna osoba skończy staż i wtedy kolej na Ciebie.
Nie tak dawno dowiedziałem się, że jedna osoba z zarządu protestuje i się sprzeciwia co do mojego stażu. Prezes koła powiedział, że mam czekać na telefon od niego i mam wstawić się jak będzie zbiórka zarządu koła, wtedy wszystko mi powiedzą. Miał ktoś z Was podobny przypadek? Jakich pytań mogę się spodziewać od zarządu? Jak się przygotować na takie spotkanie? 
Poproszę o cenne rady. DB 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/03/23 15:48
Jak już kilka razy tutaj była mowa: Przyjęcie na staż nie jest tożsamym z przyjęciem do koła.
jednak musisz się zastanowić dlaczego Ciebie nie chcą ?
 Może lubisz dużo mówić  . klepiesz na prawo i lewo przechwalając się jaki z ciebie 'kozak"
 może masz awersję  do poczynań (prawnych) myśliwych ,wtedy zapisz się do "zielonych"
Jak sam piszesz kr,ecisz się wokół koła rok ,a jednak mają obawy  Musisz  to przemyśleć !!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/03/28 08:26
Z twojego wywodu wnioskuję , że bardzo wciągnęło Cię łowiectwo. Słyszę i widzę , że znane są przypadki "ślizgania" się stażystów podczas jego odbywania a ty nie jesteś stażystą a aktywnie uczestniczysz w życiu koła . Częstym przypadkiem niechęci zarządu do kandydata na jego członka jest inna "opcja polityczna" co jest zrozumiałe bo może prowadzić do destrukcji i rozpadu koła .  Nie warto jest za wszelką cenę dążyć do wejścia w grupę osób , która jest przeciwna twojej obecności . W chwili obecnej jest jedna droga otrzymania uprawnień podstawowych łowieckich i stania się członkiem PZŁ . Niebawem może to się zmienić bowiem istnienie PZŁ jest mocno zagrożone . Odbycie rocznego stażu , zaliczenie kursu , zdanie egzaminu  z wiedzy i strzelania jest obowiązkowe . Są dwie drogi odbycia stażu : 
a/ składasz podanie  do Zarządu wybranego przez siebie Koła Łowieckiego .
b/ składasz wniosek do Zarządu Okręgowego a on szuka dla Ciebie Koła które zgodzi się na
    odbycie przez Ciebie stażu .
W obu przypadkaż odbycie stażu nie jest dla Koła obowiązkiem przyjęcia stażysty !
Musisz zdawać sobie sprawę , że obecnie przyjęcie do Koła Łowieckiego
 ( nawet dla osób będących rodziną członka Koła ) jest bardzo trudne .
W Kole , którego jestem członkiem a liczy ono 30 członków ( dwa obwody )dodatkowo poluje na podstawie otrzymywanych odstrzałów ok 10 myśliwych ( z czego większość jest nie zrzeszona ).

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/03/28 09:21
cyt :"Częstym przypadkiem niechęci zarządu do kandydata na jego członka jest inna "opcja polityczna" co jest zrozumiałe bo może prowadzić do destrukcji i rozpadu koła ."

To jest własnie patologia łowiectwa -za nic maja statut zrzeszenia i obowiązujące prawo
Liczy sie tylko "kolesiostwo" i rodzina
masz prawo płacic i pracowac - polowac juz niekoniecznie a odezwać sie nie daj boze
jesli masz inne zdanie to "rozp.....sz kolo "

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/04/04 22:57
Z myśliwymi jest tak, jak w dobrym małżeństwie. Nawet w najlepszym małżeństwie są problemy i nie wychodzą poza ściany domu. Poza tym nie zawsze i nie wszystkim jest ze sobą po drodze. U mnie w zarządzie też są przypadki, że ktoś jest przeciwny jakiemuś kandydatowi na staż ale zarząd to 4 osoby i w głosowaniu do uchwały o przyjęciu na staż decyduje większość. Zostaje do przemyślenia, czy pasujesz do struktury tego towarzystwa.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.012|