kniejówka broń myśliwska - forum cena sklep opinie poluje.pl

poluje

utworzono: 2010/06/18 01:12

kniejówka broń myśliwska

Czy kniejówka broń myśliwska to dobry wybór na pierwszą broń? Czym się charakteryzyje taka kniejówka i co można kupić w przystępnej cenie?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/18 10:11
Kniejówka jest uniwersalną bronią. Nadaje się zarówno na polowania indywidualne, a na zbiorówki jest po prostu stworzona:) Jednak, aby uczynić ja bronią uniwersalną, musimy założyć na nią odpowiednią lunetę, która zachowuje krotność powiększenia do 3 włącznie, aby mogła być to broń dopuszczona na polowanie zbiorowe, np 1.6-6x50.
Kniejówka posiada jedną lufę kulową i jedną śrutową, co daje mnogość połączeń w strzelaniu. Możemy strzelić do lisa ze śrutu i nie rozładowując broni do dzika z kuli (zbiorówka).

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/18 10:13
http://bron1.pl/?load=formularz&od=30&do=30
obejrzyj sobie przykładowe kniejówkiBettinsoli to dobry sprzęt, jeśli weźmiemy pod uwagę ceny. Bardzo ładna, ale delikatna i trzeba o nią dbać, strzelam z niej od 3 lat sporadycznie, głownie na polowaniach zbiorowych.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/18 15:07
rozumiem, to bardzo ciekawe. Czy to taka broń jaką widać zdaje się na jednym ze zdjęć jakie zamieściłeś? zapytam z ciekawości, jak jest z celnością takiej broni, skoro ma dwie lufy? Może to jakoś wpływać....

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/18 15:59
Nie, przypuszczam, że chodzi Ci o zdjęcie z dzikiem. Na zdjęciu jest dubeltówka
Kniejówka z reguły ma krótsze lufy od dłuższej sztucerowej, jest mniej precyzyjna na pewno, ale na celność wpływa w głównej mierze kaliber, a te z reguły w kniejówkach są kulami ciężkimi i wolnymi, by w trudnym terenie polowania zbiorowego nie być podatnym na przeszkody typu trawy i mieć jak największą energię, która ma skutecznie razić zwierzę, np. kal 9.3x74.
Możesz też spokojnie kupić kniejówkę w kalibrze np. 7x65 R, moim zdaniem bardzo uniwersalnym, a przy odpowiedniej lunecie możesz strzelać spokojnie na te 150 m.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/22 20:52
Kolego moim skromnym zdaniem kniejówka nie jest najlepszym wyborem jako pierwsza jednostka kulowa dla młodego łowcy.
Człowiek który zaczyna polować(a przynajmniej większość) ma dość skąpe umiejętności strzeleckie i w zasadzie powinien w tych pierwszych sezonach dość często trenować na strzelnicy a kniejówka do treningu nijak się nie nadaje.
Kniejówka to fajna broń ale wymaga pewnych umiejętności trzeba po pierwsze dobrze poznać swoją broń (jak bije śrutem,jak układają się breneki względem kuli itp...)
Wśród moich znajomych i rodziny troche się tych kniejówek przewinęło i powiem szczerze tak naprawde za tą kasę (średniej klasy kniejówka ok.5000pln) to wolałbym kupić fajny markowy Sztucer
Takie moje zdanie w tym temacie.
DArz Bór!
P.S.
Trzymałem ostatnio w łapkach kniejóweczke Blaser 20/76,8x57jrs...
No taką kniejówkę to ja mógłbym mieć!!!!
Ech..trzeba wysłać Totka ;):)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/06/23 09:04
Rozumiem że taki Sztucerpozwoliłby mi się trochę "ostrzelać".

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.013|