» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

kusze myśliwskie - czy wolno?

Czy w Polsce są dozwolone kusze myśliwskie? Można polować z czymś takim, albo z łukiem? A czy można to u nas kupić w ogóle?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/21 06:41
Z tego co wiem, to do polowanie kusze myśliwskie nie są dozwolone. Kupić jakąś porządną kuszę, z której można po prostu postrzelać też chyba nie jest łatwo. Repliki jakieś to tak.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/22 13:04
Kusze myśliwskie. Chyba żeby sobie oko wystrzelić. Przewraca się ludziom w głowach.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 17:55
Nie, w Polsce polowanie z kuszą bądź łukiem nie jest dozwolone, natomiast kupić możesz to bez problemu...niestety, dostęp do tego mają również ludzie, którzy posiadać takiego sprzętu nie powinni.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 18:23
Rozumiem, dziekuję. A czy zdarza się, że ktoś kłusuje z takim sprzętem? Czy myśliwi łapią takich ludzi?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 22:24
Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem, znam go jedynie z opowieści, może nie jest to takie częste z powodu trudów samego "polowania" z łukiem (kamuflaż, podchód, celność strzału, odległość do zwierzęcia).

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/02/02 15:43
Wg aktualnie obowiązującego prawa - samo posiadanie kuszy bez zezwolenia, jest karalne. Uzyskać zezwolenie na kuszę, też rzecz niesłychanie trudna. Wicemistrz świata w sportowym strzelectwie kuszą, Polak z Lublina, również nie dysponuje takim pozwoleniem. Broń trzyma rozłożoną: część w domu, część u znajomych (bo prawo nie zabrania posiadania części do kuszy), a na treningi jeździ na Słowację.
Projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji, przewiduje dla broni cięciwowych o sile naciągu - takiej jak mocna kusza - dostępność na zasadzie posiadania karty broni. Natomiast słabsze kusze i łuki byłyby bez żadnych zezwoleń.

Obecnie przepisy zezwalają na posiadanie dowolnego łuku, bez żadnych dokumentów. Łuki i sportowe i myśliwskie...są dość drogie, ale nie ma problemu z ich nabyciem u nas w kraju. Są sprzedawane głównie w specjalistycznych, internetowych sklepach.
Natomiast łuki za kilkaset złotych, które można nabyć w popularnych sklepach z wiatrówkami, to azjatycka, badziewna produkcja...mogąca służyć jedynie do sporadycznej, piknikowej zabawy. Prawdziwy, bloczkowy łuk myśliwski wraz z niezbędnym do polowania osprzętem i kompletem strzał - to koszt 2500-6500,- pln. Wersje sportowe są jeszcze droższe.  

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/05 21:44
Witam mam na sprzedaz nowa kusze Barnett Vengeance wraz z 2 kompletami grotow. Jest to profesjonalny sprzet do polowan. Zasieg razenia nawet do 150 metrow. Sam sprawdzalem. Sarne ze 120 metrow przeszylo na wylot a strzala byla 7 metrow dalej wbita w zimie. Naprawde sprzet z gornej polki. Jesli jest ktos chetny prosze pisac. Nowy sprzet kosztuje ok 6000 zl. Cena jest do dogadania. pozdrawiam fanatykow

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/11/07 21:27
z tego co ja wiem, to kusze w ogóle nie są legalne w Polsce. Tym bardziej nie można z nimi polować. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2015/01/10 13:43

Barnett Vengeance Carbon 365 fps

Specyfikacja:

Typ kuszy: bloczkowa

Siła naciągu: 140 lb / 63 kg

Prędkość strzałki: 112 m/s

Rozpięcie łuczyska: 590 mm

Długość: 857 mm

Waga: 3590 g

Akcesoria:

kusza

optyka 3x32

uchwyt na strzałki 3 zoll

7 strzałl 22 Zoll

cena 2500 zl  do negocjacji nowa z tym wyposarzeniem okolo 6 tys kosztuje

Kusza z kanady uzywana pare razy na grubego zwierza dziki jelenie pol roczna sprzedaje tylko dlatego poniewaz kupilem mocniejsza w kompcie 7 stral dwa groty tnace

na meila wysle kompletne zdjecia wysylam poczta lub kurierem po wplacie na konto lub gotówką przy odbiorze.

towar znajduje sie na terenie RP

kontakt tylko tel 004915166543861

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=eCljdGtY5L8

zgłoś naruszenie
wysłano: 2015/01/10 15:36
jutro  o szóstej rano możesz spodziewać się gości w kominiarkach
pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2015/01/11 03:19
dany251 - Czyś ty człowieku oszalał? Reklamujesz się, że masz do sprzedania coś nielegalnego i do tego masz to na terenie RP. Równie dobrze mógłbyś napisać "sprzedam heroinę". Kuszy, myśliwskiej, sportowej, czy jakiejkolwiek innej w Polsce posiadać nie wolno.
Jestem łucznikiem i działam aktywnie na rzecz dopuszczenia w Polsce polowań z łuku, ale kusza jest dla mnie narzędziem kłusowniczym i nadal powinna być zakazana.
baster83 - Jeśli tą sarnę zastrzeliłeś w Polsce, powinieneś siedzieć. Z tego, co wiem, polowanie z kuszy nie jest dozwolone w żadnym kraju europejskim.
O ile dobrze pamiętam, w tej chwili w Europie można polować z łukiem we Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, w krajach skandynawskich, na Słowacji (tam jeżdżę), w Rumunii, Bułgarii, Grecji i we Włoszech. Do wprowadzenia takich polowań szykują się Litwa, Łotwa i Estonia.
A od kiedy ministrem leśnictwa Rosji został łucznik, okazało się, że przepisy to właściwie tak za bardzo nie zabraniają polowania z łuku :-)
 Z ciekawostek, w USA łucznicy rozpoczynają sezon miesiąc przed myśliwymi kulowymi i kończą go miesiąc później.
A w Danii, Szwecji i Norwegii polowanie z łuku - ze względu na bezpieczeństwo - jest metodą dopuszczoną do redukcji pogłowia zwierzyny na terenach miast.

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 03:27:02
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 03:36:28
Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 03:52:39
zgłoś naruszenie
wysłano: 2015/01/15 22:18

zgłoś naruszenie
wysłano: 2015/01/15 22:21

Barnett Vengeance Carbon 365 fps

Specyfikacja:

Typ kuszy: bloczkowa

Siła naciągu: 140 lb / 63 kg

Prędkość strzałki: 112 m/s

Rozpięcie łuczyska: 590 mm

Długość: 857 mm

Waga: 3590 g

Akcesoria:

kusza

optyka 3x32

uchwyt na strzałki 3 zoll

7 strzałl 22 Zoll

cena 2500 zl  do negocjacji nowa z tym wyposarzeniem okolo 6 tys kosztuje

Kusza z kanady uzywana pare razy na grubego zwierza dziki jelenie pol roczna sprzedaje tylko dlatego poniewaz kupilem mocniejsza w kompcie 7 stral dwa groty tnace

na meila wysle kompletne zdjecia wysylam poczta lub kurierem po wplacie na konto lub gotówką przy odbiorze.

towar znajduje sie na terenie RP

kontakt tylko tel 004915166543861

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=eCljdGtY5L8

przepraszam towar nie znajduje sie na terenie polski oferta skierowana jest tylko do chetnych kupic w niemczech a tutaj posiadanie kuszy nie jest zabronione pozdr

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.017|