» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

kusze myśliwskie - czy wolno?

Czy w Polsce są dozwolone kusze myśliwskie? Można polować z czymś takim, albo z łukiem? A czy można to u nas kupić w ogóle?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/21 06:41
Z tego co wiem, to do polowanie kusze myśliwskie nie są dozwolone. Kupić jakąś porządną kuszę, z której można po prostu postrzelać też chyba nie jest łatwo. Repliki jakieś to tak.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/05/22 13:04
Kusze myśliwskie. Chyba żeby sobie oko wystrzelić. Przewraca się ludziom w głowach.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 17:55
Nie, w Polsce polowanie z kuszą bądź łukiem nie jest dozwolone, natomiast kupić możesz to bez problemu...niestety, dostęp do tego mają również ludzie, którzy posiadać takiego sprzętu nie powinni.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 18:23
Rozumiem, dziekuję. A czy zdarza się, że ktoś kłusuje z takim sprzętem? Czy myśliwi łapią takich ludzi?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/06/13 22:24
Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem, znam go jedynie z opowieści, może nie jest to takie częste z powodu trudów samego "polowania" z łukiem (kamuflaż, podchód, celność strzału, odległość do zwierzęcia).

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/02/02 15:43
Wg aktualnie obowiązującego prawa - samo posiadanie kuszy bez zezwolenia, jest karalne. Uzyskać zezwolenie na kuszę, też rzecz niesłychanie trudna. Wicemistrz świata w sportowym strzelectwie kuszą, Polak z Lublina, również nie dysponuje takim pozwoleniem. Broń trzyma rozłożoną: część w domu, część u znajomych (bo prawo nie zabrania posiadania części do kuszy), a na treningi jeździ na Słowację.
Projekt nowelizacji ustawy o broni i amunicji, przewiduje dla broni cięciwowych o sile naciągu - takiej jak mocna kusza - dostępność na zasadzie posiadania karty broni. Natomiast słabsze kusze i łuki byłyby bez żadnych zezwoleń.

Obecnie przepisy zezwalają na posiadanie dowolnego łuku, bez żadnych dokumentów. Łuki i sportowe i myśliwskie...są dość drogie, ale nie ma problemu z ich nabyciem u nas w kraju. Są sprzedawane głównie w specjalistycznych, internetowych sklepach.
Natomiast łuki za kilkaset złotych, które można nabyć w popularnych sklepach z wiatrówkami, to azjatycka, badziewna produkcja...mogąca służyć jedynie do sporadycznej, piknikowej zabawy. Prawdziwy, bloczkowy łuk myśliwski wraz z niezbędnym do polowania osprzętem i kompletem strzał - to koszt 2500-6500,- pln. Wersje sportowe są jeszcze droższe.  

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/05/05 21:44
Witam mam na sprzedaz nowa kusze Barnett Vengeance wraz z 2 kompletami grotow. Jest to profesjonalny sprzet do polowan. Zasieg razenia nawet do 150 metrow. Sam sprawdzalem. Sarne ze 120 metrow przeszylo na wylot a strzala byla 7 metrow dalej wbita w zimie. Naprawde sprzet z gornej polki. Jesli jest ktos chetny prosze pisac. Nowy sprzet kosztuje ok 6000 zl. Cena jest do dogadania. pozdrawiam fanatykow

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/11/07 21:27
z tego co ja wiem, to kusze w ogóle nie są legalne w Polsce. Tym bardziej nie można z nimi polować. 

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.014|