Lornetka noktowizyjna - opinie- forum porady opinie poluje.pl

poluje

utworzono: 2011/11/29 13:33

Lornetka noktowizyjna - opinie

Post został dodany w grupie:

100 drobiazgów potrzebnych na polowaniu.»

51 myśliwych |1 wątek
Czy polecacie zastąpić zwykłą lonetkę - lornetką noktowizyjną. Ma to pomóc w zmniejszeniu liczby postrzeleń i wypadków śmiertelnych na polowaniach myślę , że nadeszła ta pora by dokonać stosownej wymiany sprzętu optycznego na taki by pozwalał pomóc myśliwemu rozpoznać cel.

Darz Bór

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/11/30 16:07
do ,,Dario,,  - mam taką zabawkę noktowizyjną. To jest tak, w lornetce noktowizyjnej widzę wszystko przed sobą a w lunecie albo nic albo zarys zwierzęcia. Wybieraj sam co Ci się bardziej będzie finansowo opłacało. Twierdzę, że osobiście zrobiłem kiepski interes. Pozdrawiam++

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/12/01 18:36
@budka- mówisz, że zrobiłeś zły interes, ale w jakim sensie? Zamiast wydać na dobrą lunetę zainwestowałeś w lornetkę noktowizyjną, tak? Pytam, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem wypowiedź:)

Mam jeszcze pytanko- jakie modele lornetki i lunety posiadasz?

Wracając do tematu- nie wiem ile kosztują dobre lornetki noktowizyjne, ale wydaje mi się, że lepiej zainwestować w dobrą lunetę, bo to przy jej pomocy oddamy strzał. Zamiast inwestować kupę kasy w lornetki noktowizyjne (widziałem tylko kilka cen około 3500zł) wolałbym kupić jakiś tani noktowizor. Osobiście posiadam noktowizor YUKON NVMT2 (24022). Został zakupiony 2 albo 3 lata temu za kwotę +/- 700zł. Muszę przyznać, że działa całkiem sprawnie- dobra widoczność na dość spore odległości. Tak więc jestem zdania, że lepiej kupić taki noktowizor, który jest tani i też daje pewność kto lub co się do nas zbliża, a resztę pieniędzy zainwestować w dobrą lunetę (może Swarovski ;]).

Darz Bór!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/12/01 19:18
kolego ! lornetek u mnie dostatek ale poza noktowizyjną, którą obecnie używa syn /również myśliwy/ najlepiej mi pasuje 7x50 Cajsa. Lunety ? norkonia, konus /obecny nabytek/, gerfild i gold crown. Wszystkie nastawne i z podświetleniem.
A co do noktowizyjnej lornetki, po prostu używamy jej na zmianę ze synem. Mimo wszystko najbardziej nadaje się ona do bardzo dobrego rozpoznania celu przy księżycu ponieważ po tym można strzelać widząc dobrze cel w lunecie. Pozdrawiam++

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.045|