Mięso z sarny- forum z wabikiem z psami poluje.pl

poluje

utworzono: 2012/08/04 19:58

Mięso z sarny

Witam, wszystkich, jestem nowy i chciałem prosić o odpowiedź na kilka pytań, jeśli można.
1. czy mogę upolować sarnę, nie będąc myśliwym, czy takie polowanie jest nielegalne? czy sarny są pod ochroną?
2. czy można upolować sarnę przy pomocy kuszy?

Niedaleko mojego domu jes dość dużo saren i tak się zastanawiam...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/04 23:54
:)) Trochę mnie przytkało , mamy tu przyszłego kłusownika :)))
Ale poczekaj jak przyjdzie heretyk Feldjeager to Ci to wszystko wytłumaczy :)))

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/05 14:04

Witam!

Aby upolować każde zwierze łowne musisz być myśliwym w innym razie jesteś kłusownikiem!

W polsce można polować z bronią PALNA w twoim wypadku na sarnę pocisk musi wynosić nie mniej niż 1000 J!

Darz Bór!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/06 01:53

:)) Trochę mnie przytkało , mamy tu przyszłego kłusownika :)))
Ale poczekaj jak przyjdzie heretyk Feldjeager to Ci to wszystko wytłumaczy :)))

Kuuuurde juz teraz nawet dzieci mna strasza.....

No wiec drogi Jasiu, ja moge Ci tylko polecic jak upiec sarne na ognisku.
Mlodzi ludzie - tacy jak Ty, robia to z reguly zle - sarnina pieczona nad otwartym
ogniem ogniska ma konsystencje i smak opony samochodowej.

Mozna do tego podejsc inaczej - np. kopie sie niewielki dolek, wyklada kamieniami,
w miare plaskimi i rozpala nad nim duze ognisko, do ogniska wrzuca sie pare - teraz juz koniecznie plaskich - kamieni. Jak sie to wszystko ladnie przepali, to odgarnia
sie popiol i do wylozonego kamieniami dolka kladzie sarnine - udziec, lopatki - mozna
przedtem oddzielic kosci, mieso posolic - jak sa przyprawy pod reka to naturalnie nadaja
sie do tego - jak nie ma - ew. tylko sol troche warzyw, ziol . Calosc owinac we folie aluminowa i wlozyc do owego dolka, a nastepnie przykryc plaskim kamieniami. Na to uklada sie
ruszt z kijkow - koniecznie z jakiegos lisciastego drzewa. Ten ruszt przykryty jest potem
mchem i calosc zasypywana ziemia. Zamiast mchu mozna uzyc do przykrycia rusztu
z kijkow mokrego worka jutowego. Tez funkcjonuje. Ten piekarnik na swiezym powietrzu
musi popracowac co najmniej 2 - 3 godziny - trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.
Ale potem - pycha powiadam Ci.

Przynajmniej tak sie bawilsmy jak bylem mniej wiecej w tym wieku na jaki Cie Jasiu oceniam.

polowanie bez uprawnien i z kusza na sarny jest

naturalnie nielegalne.

PS
Jest jeszcze odrobine prostszy sposob przyrzadzania sarniny na ognisku ale efekty nie
sa takie dobre jak przy pierwszej metodzie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/06 17:44
W myśl zasady ,że nie ma głupich pytań .... należałoby udzielić stelowi @ odpowiedzi :)
 To pojedziemy  po kolei , Sarna europejska (Capreolus capreolus) – gatunek ssaka parzystokopytnego z rodziny jeleniowatych nie jest objęta ochroną gatunkową. Natomiast zgodnie z Rozporzadzeniem Ministra Środowiska znajduje sie na liście zwierząt łownych czyli można na Nią polować.
Sa generalnie trzy sposoby na skosztowania sarniny , najprosztszy to iść do sklepu i kupić - legalny :)
 Kolejny to zabicie sarny w dowolny sposób łącznie ze wspomnianą przez  Ciebie kuszą czy przy użyciu wnyków  wszystkie te sposoby jeśli są wykonywane nie przez myśliwego , bądź przez myśliwego jednak nie posiadającego odpowiedniego zezwolenia na odstrzał sa zwyczajnym kłusownictwem. Jest to działanie nielegalne i podlegające karze.
Kolejny sposób jest nie tylko czasochłonny i kosztowny ale jak najbardziej legalny.
Zatem upolować sarnę może  myśliwy czyli osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania polowania,  posiadająca odpowiednie pozwolenie na odstrzał wymienionej w nim zwierzyny. Odstrzał można uzyskać będąc członkiem koła łowieckiego- wystawia je Łowczy lub Podłowczy koła, lub będąc myśliwym niezrzeszonym poprzez zakupienie odstrzału w Ośrodku Hodowli Zwierząt lub Biurze polowań lub w Kole łowieckim.
Jeśli interesuje Ciebie jak zostać myśliwym odsyłam do artykułów które są tutaj na portalu publikowane.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/07 07:57

Kolego.

Jeżeli czegoś jest "dużo" to nie znaczy że trzeba brać. Prawda?.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/08/07 09:11
jakie jest prawdopodobieństwo że mięso z takiej sarny lub innego dzik żyjącego zwierza może może nie nadawać się do spożycia? czy może być zakażone, posiadać jakieś bakterie....?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/07 09:19
Feldjaeger dzięki za przepis, może będzie mi kiedyś dane sprawdzić ten sposób przyrządzenia sarniny

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/07 09:50

@stel

Dzikie zwierzeta faktycznie moga cierpiec na szereg dolegliwosci ktore czynia ich
mieso niezdatnym do spozycia - o tym sie miedzy innymi wyklada na kursach
przygotowawczych do egzaminu lowieckiego - jesli Twoje zainteresowania
nie ograniczaja sie wylacznie do kuszy i udzca ze sarny z ogniska to pomyslalbym kiedys o
takim egzaminie.

W dziczyzne zalecalbym w tej chwili raczej zaopatrzyc sie w sklepie.
pozdr

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/08/07 20:11
Zainteresowałem się kołem w mojej miejscowości :) przepraszam wszystkich, bo widzę dużo oburzonych moim pytaniem, rozumiem Was, jesteście zrzeszeni we wspólnocie, to jest Wasza pasja i macie określone zasady, reguły.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2012/08/08 10:23

:)) Stel frycowe trzeba zapłacić :))

Nie przejmuj się aż tak bardzo reakcjami jakie pojawiły się po Twoim poście , z reguły tak jest jak pytasz o coś,  co dla danej grupy jest oczywyste a dla postronnego już mniej,  lub zupełnie obce. Pytaj w My w miarę możliwości rozpoczniemy Twoją edukację :)) 

Nawet jeśli nie zostaniesz myśliwym to może chociaż zostaniesz sympatykiemi i nie będziesz w przyszłości  widział w nas samego zła :) 

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/08/08 11:31
Horpyna napisała chyba już wszystko. ja tylko powiem, ze mnie nie przytkało :):):) niewiedza o myślistwie tj polowaniach, pozyskaniu zwierzyny itp osób nie związanych z myślistwem nie jest wcale czymś hańbiącym fakt fajnie nie jest udzielać informacji i pokazywać czym jest myślistwo. Także mój drogi masz tu wielu fantastycznych ludzi którzy posiadają gruntowna wiedzę i z pewnością udzielą Ci dobrych informacji ja jestem dopiero stażystka co prawda mój dziadek polował i tata poluję , ale moja wiedza nie ma porównania do wiedzy nemrodów z długim stażem. Ale jakbyś chciał się dowiedzieć jak wygląda staż i na czym on polega pisz na priv :) pozdrawiam :*

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.027|