» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Mój pierwszy byk!

Zwierzyna: Jeleń»

utworzony: 2013/03/22 23:06

Wychowałem się w rodzinie z głęboką pasją i tradycją myśliwską.Od najmłodszych lat uczestniczyłem w wszelkiego rodzaju łowów.W wieku 21 lat zdałem pozytywnie egzaminy selekcionerskie. 21 września w parafii Św.Mateusza odbył się odpust.Po sytym obiedzie i dobrym rodzinnym towarzystwie postanowiłem ruszyć w knieje (choć wszyscy byli przeciwni) lecz rykowisko było w pełni.O 17:00 zasiadłem na ambonie, na śródleśnej łące.Po niespełna 10 minutach usłyszałem chłysta który postanowił wyjść za łąkę.Był to słabiutki szóstak,za bykiem wyskoczyła łania z cielakiem.Rozglądam się dookoła i widzę jak zza rowu wygląda piękny byk.Momentalnie lornetka do oczu:dziesiątak widliczny w II klasie 7-8 lat.wyskoczył na polane zaryczał głośno.Powoli biorę drylinga, czekam aż byk ustawi się na blat, szpic celownika na komorze i buchhhhhhhh!!!! Echo rozniosło się po lesie,byk po strzale padł w ogniu.Zapaliłem papierosa i powoli schodzę z ambony urywam złom z gałązki sosny i powoli ruszam w kierunku zdobyczy.Gdy dotarłem sciągłem kapelusz przed mocarzem knieji, włożyłem ostatni kęs i zaczynam smutną ceremonie patroszenia.Po wypatroszeniu pojechałem do domu po karetke,aby załadować tuszę.Po drodze zabrałem do pomocy swojego Ojca ( który udzielił mi chrztu myśliwskiego) jak również mojego wujka Romana, po odbiciu głowy i zawiezieniu tuszy do skupu dziczyzny dokończyłem kolację odpustową.Jest to mój najlepiej wspominany byk!! Waga trofeum wynosiła 6,6 kg, a tusza byka 160 kg.Z myśliwskim pozdrowieniem DARZ BÓR!!!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/03/23 07:07
Gratulację ! A masz może jakieś pamiątkowe zdjęcie ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/03/23 08:22
Gratulacje!
Wyjątkowo zdarzył Koledze Bór i Św. Hubert!
Ja, choć mam na rozkładzie 20 byków, nigdy tak łatwo nie miałem.
Bywały sezony, że otropiło się, widywało się po kilkanaście byków, a nie strzeliłem.
Ale com się naoglądał, nasłuchał i nie dospał, to moje!
Darz Bór!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/03/23 09:14

Witam!!! Strzeliłem bardzo mało byków bo czekam na tego medalowego (co w tym roku udało mi się strzelić).Poluję 8 lat i strzeliłem:1 byka w II klasie (pierwszy), 3 byki w III klasie w tym jeden łowny!!!! POZDRAWIAM DARZ BÓR!!!!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/03/23 09:29
Gratulację i Darz Bór.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/03/23 10:25

Dziękuję!!!!!DB!!!!!

zgłoś naruszenie

Reklama

strona główna forum

|0.012|