» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

M鎩 pierwszy dzik!

Zwierzyna: Dzik», Lis»

utworzony: 2012/05/23 12:39

M鎩 pierwszy dzik!

Witam serdecznie kole瘸nki i koleg闚 po strzelbie pomy郵a貫m ze i ja opowiem wam moja przygod jak to 鈍ie穎 upieczony my郵iwy spotka貫m pierwszy raz dziki w moim 這wisku

A by這 to mniej wi璚ej tak J

Zacznijmy od pocz徠ku moje 這wisko to typowo polny obw鏚 gdzie lasu jak na lekarstwo brak du瞠go zwierza ale i szk鏚 nie ma, od paru lat  koledzy my郵iwi dbaj jak mog o urozmaicenie  naszych p鏊 reintrodukcja kuropatwy, ba瘸nta no a ostatnimi  czasy i zaj帷a,

Jak nam wiadomo gdzie drobnej zwierzyny sporo to i lis闚 tez, co dla mnie jako m這dego zapale鎍a to nawet nie najgorsza wiadomo嗆 … odstrza mo磧iwy ca造 rok no i nabieranie cennego do鈍iadczenia tez bezcenne J Wiec pewnego przyjemnego dnia  czerwcowego wybra貫m si na polowanie jad帷 droga, dok豉dnie przedemn musia potr帷i jaki samoch鏚 biednego szaraczka, wiec zatrzyma貫m si by zobaczy czy to dziki zaj帷 czy nasz kolczykowany wpuszczany, niestety by to dziki gach, pomy郵a貫m ze szkoda go tak zostawi przy drodze ze jeszcze mo瞠 si przyda i zwabi  rudego amatora zaj璚zych skok闚 wiec zabra貫m go ze sob, miejsce polowania wybra貫m przy ma造m lasku  na ambonie kt鏎a sam zrobi貫m i postawi貫m  jako sta篡sta. Zaj帷a przymocowa貫m do kawa趾a sosnowego kija i wbi貫m go przy polnym rowie jakie 90m od ambony, po 2-3 dniach  czatuj帷 na mykite  p騧nym wieczorem obserwuj帷 pole o szar闚ce us造sza貫m trzask 豉manej ga陰zki, ale nie dobiega on z lasu ale od strony tego w豉郾ie zapewne ju „pachn帷ego zaj帷a” spojrza貫m przez lornetk i widz ze  rudzielec ci庵nie ju go do rowu wiec szybko sztucer d逝go si nie zastanawia貫m bachhhh, zakot這wa這 si ale lisa nie wida wiec schodz z ambony i id w miejsce strza逝 sprawdzi, drodzy my郵iwi  tyle farby jak bym wiadrem pola a lisa brak, ciemno si zrobi這 ale z latarka 圭ieszk ucieczki  wida zacz掖em tropi delikwenta z zamiarem dostrzelenia, i z nosem przy zbo簑, ale nalot komar闚 przypu軼i na mnie tak zmasowany atak ze Off na moskity  si szybko sko鎍zy nic mi wi璚ej nie pozosta這 jak salwowa si ucieczka!

Jak dojecha貫m do domu to przywita mnie m鎩 Tato w drzwiach z pytaniem jak by這, wiec mu po kr鏒ce opowiedzia貫m… i zaproponowa貫m ze m鏬 by na nast瘼ny dzie jecha ze  mn wcze郾iej,  poszukamy  za dnia tego lisa a potem usi康ziemy na ambonie co 2 pary oczu to nie jedna J. Ojciec m鎩  niestety nie my郵iwy bo walka z CHOROB jest bardzo wyczerpuj帷a i d逝ga ju,  ale pasjonat z niego wielki wiec jak us造sza propozycje wypadu w 這wisko oczy mu zab造s造 i szybko odpowiedzia ze jak tylko dobrze b璠zie si czu to bardzo ch皻nie pojedzie ze mn J Na  zajutrz  po 19 ju byli鄉y w drodze, po dojechaniu przedstawi貫m jeszcze raz wczorajsz sytuacje tacie i zacz瘭i鄉y szuka denata niestety z marnym skutkiem po 20stej stwierdzi貫m ze dalsze szukanie nie ma s瘰u idziemy usi捷 na ambone mo瞠 przyjdzie inny. Tak zrobili鄉y a ze  opisywana wy瞠j ambona by豉 taka zgrabna w sam raz idealna na jednego my郵iwego w dw鎩k mog這 by nam by ciasno wiec Tato na w豉sne 篡czenie usiad si na pod這dze z nogami na drabinie a ja si rozsiad貫m na 豉weczce,  to ze ja mia貫m lepsz pozycje poskutkowa這 tym ze lornetk odda貫m tacie z s這wami „masz na razie nie potrzebuje” i tak zacz瘭i鄉y lustrowa okolice, m鎩 drogi tato ze niez豉 z niego gadu豉, ci庵le relacjonowa mi co widzi, a to sarna wysz豉 , a to przepi瘯ny kozio貫k si pasie , zaj帷 biega , a s造szysz ta kuku趾? I tak w k馧ko  bez ko鎍a, po kt鏎ym razie uciszania mojego kochanego  papy, w ko鎍u nasta豉 cisza, jedynie odg這sy przyrody. Siedz帷 tak w ciszy my郵 sobie ze fajnie by  by這 cos strzeli przy Tacie, wiec mowie sobie w duchu tak 安ienty Hubercie m鏬 by tak mi podes豉  chocia  jakiego FUXA  bym m鏬 cos przy tacie upolowa. D逝go nie trwa這 tak gdzie ko這 21:30 paterze a z lasu wychodzi mi jaki amator wieczornych spacer闚 ale to nie lis a cz這wiek , wiec zn闚 do naszego patrona 郵e my郵  ze nie bardzo o to mi chodzi這. No ale m闚i si trudno,  mowie do taty chyba ju pozamiatane jak mi ludzie o tej porze z lasu wychodz  to ju chyba nic nie upolujemy, ale co nam szkodzi posiedzimy jeszcze do zmroku, min窸o kolejne p馧 godziny, oznajmi mnie o tym pikni璚iem m鎩 zegarek. Nagle z  lasu jakie 150m od ambony wychodz 2 dziki , patrz ocz nie wierze pierwszy raz w tym 這wisku dzika widz odwracam si do Taty i szepce

-Tata DZIKI

- a tato do mnie (w og鏊e nie szepc帷 ) PIERD***SZ,

- mowie nieeee serio dziki  odwracaj帷 si chwyci貫m sztucer , patrz przez lunet w to miejsce i widz jak z lasu wychodzi jeszcze 4 le郾ych rozbujnik闚  i r闚nym 6 sk豉dowym wagonem biegiem  przez  pole , prowadz帷 je w celowniku widz ze wszystkie r闚ne przelatkowe, bior na cel ostatniego  i tak w duchu obym nie musia w biegu strzela, i jak na zawo豉nie wszystkie si zatrzyma造 … namiar na komor, przyspiesznik naci庵ni皻y i my郵 w g這wie jak to starzy  my郵iwi mi m闚ili ze tak strzelony dzik to nawet 200m i dalej  potrafi odej嗆, wiec przecie ja ci szuka  czarnuchu po nocy nie b璠 !!! To za ucho wycelowa貫m PACH  … ogie z lufy,  troszk mnie o郵epi patrz znowu a ca豉 za這ga z powrotem do lasu ale ju w 5osobowym sk豉dzie,  m鎩 le篡 tam gdzie sta, zapisuje ostatnie zdania testamentu,  g喚boki wdech i wydech odwracam si i mowie TATA  LE玆

- a tata wy瞠j wypowiedzianym s這wem PIERD***SZ,  

- a ja nie  le篡 pisze testament,

- a ojczulek prze豉duj i we mu popraw bo wstanie i ci ucieknie ,

prze豉dowa貫m wycelowa貫m ale widz ze ju kropk postawi i mowie on ju nie wstanie za ucho dosta , tata to dalej idziemy go patroszy i zacz掖 schodzi z ambony , ja roz豉dowa貫m karabin wsta貫m z 豉wki i wtedy do mnie  dotar這 co si wydarzy這 kolanka jak z galarety zacz窸y mi tak dygota ze opanowa tego nie mog貫m i dr si do taty  ty id a ja tu jeszcze posiedz bo usta nie mog z emocji ….. po paru minutach adrenalina ju na tyle opad豉 ze spokojnie mog貫m zej嗆  i obejrze bohatera mojej historii.

Oczywi軼ie jak to na kursie  si uczy貫m ostatni k瘰, z這m i chrzest mo瞠  nie przed my郵iwym robiony ale dla mnie i tak najwa積iejszy bo przed moim kochanym  OJCEM.

Dodam jeszcze ze

-Pierwszy dzik w moim 篡ciu

-Pierwsza  zdobycz strzelona przy ojcu

-Pierwsza z tej nowej ambony kt鏎a sam robi貫m

Waga 45kg po wypatroszeniu  przelatek p販i 瞠雟kiej idealnie konsumpcyjny

Podzi瘯owania dla 豉skawego 鈍 Huberta

No i dla was koleg闚 my郵iwych ze dobrn瘭i軼ie z czytaniem do ko鎍a

Mo瞠 pisarzem nie jestem b喚d闚 pe軟o ale  mam nadzieje ze wam si ta moja przygoda podoba豉 J

Darz B鏎

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/23 19:05
Ciekawa najwa積iejsze ,瞠 wszystko si dobrze sko鎍zy這. Gratulacje i Darz B鏎.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/23 23:06

Witaj, "Nemrod"  doczyta do ko鎍a twoje opowiadanie i gratuluje my郵iwskiego chrztu oraz ciekawej i udanej relacji, w kt鏎ej mo積a wyczu nutk zdolno軼i narratorskiej. Niech ci B鏎 darzy takie prezenty !

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/24 11:11
ciesz si 瞠 wam si podoba這

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/24 13:24
Fajne , masz polot , opisuj i inne zdarzenia .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/25 16:08
Bardzo ciekawe opowiadanie :) Masz patent do pisania tego typu tekst闚 ;)

Niech B鏎 Darzy Koleg tymi Dziczkami ;)

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/05/29 16:48
Gratuluje.
"Darz B鏎"

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/05/29 17:23
Gratki! Fajnie si czyta這! DB :)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/02 21:56
Szczerze gratuluj:) Darz B鏎

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/03 19:12
fajnie ze Wam sie podoba這 jak b璠 mia chwile to napisze cz窷 dalsz :)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/06/07 06:10
fajny artyku, ciekawie napisany, mi這 sie czyta這. Darz B鏎 :)

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2012/10/05 18:58

Witam.

Mam pytanie: czy ko這 LIS BOJANOWO ma swoj stronk www

DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/10/08 16:33
Piekna opowiesc zakonczona happy-endem, zyczyloby sie wszystkim mysliwym takiej przygody.

Darz Bor.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/10/12 12:31
Nic uj望, nic doda - prosto z serca - Brawo!

Podgl康 zdj耩 na forum dost瘼ny jest tylko dla zalogowanych u篡tkownik闚.

za堯 konto lub zaloguj si

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/10/12 14:46
gratulacje kolego i jeszcze tylko pozazdro軼i ojca kt鏎y ci wspiera w my郵iwskiej pasji
 pozdrawiam darz b鏎 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/11/05 11:41
Wczorajszy dzie przywita nas 豉dn jesienn pogod , polowanie zbiorowe wyznaczone w podg鏎skim obwodzie zapowiada這 si wspaniale , i takie by這 , jednak nie obesz這 si bez kilku wpadek i mro膨cych krew w 篡豉ch dozna kt鏎ych g堯wnymi sprawcami by造 dziki. 

Poszed貫m w p璠zeniu wraz z kilkoma kolegami , z kt鏎ych dw鏂h mia這 bro a jeden prawo strza逝 pod這穎ne psy ruszy造 watah kt鏎a wiedziona przez jak捷 szkolon loch sz豉 wzd逝 naganki niemal nas tratuj帷 , najpierw s造sza貫m 這skot 豉manych ga喚zi  i tupot dziesi徠ek racic , to co nast瘼nie przesz這 , to by naprawd sk豉d ekspresu ( na zimno przy ognisku ocenili鄉y na 35-40 sztuk ) , odskoczy貫m za drzewo i tak sta貫m , kolega  z lewej trzymaj帷 sztucer w gar軼i zrobi to samo , nie m鏬 strzela wi璚 tylko liczy , wataha wysz豉 z miotu bez strat . 

Ruszyli鄉y dalej , posz造 pi瘯ne byki , kilka saren , i wyszed貫m na lini , stoj帷y tam kolega m闚i abym wr鏂i o kilka metr闚 w lewo tam co s造sza , cofn掖em si wraz nadchodz帷ym  posiadaczem sztucera bez prawa strza逝 i weszli鄉y w g瘰te krzaki .

By ,  sta sam na przeciw nas , za nim o kilkana軼ie metr闚 z ty逝 gotowy do strza逝 my郵iwy , my os逝pieni wielko軼i tego ody鎍a w bezruchu , postawiony chyb , wypr篹ony gwizd i ten pot篹ny or篹 niczym bosaki  , fukn  raz drugi  , i run mi璠zy nami w ty kieruj帷 si na flank. . 

Tam sta starszy my郵iwy , kt鏎y widz帷 umykaj帷ego ody鎍a mimo jego blisko軼i i ogromnych rozmiar闚 spud這wa . Gdy wyszli鄉y na lini z wra瞠nia nawet si nie odzywali鄉y , my郵a貫m , 瞠 tylko ja si dos這wnie przestraszy貫m , ale m鎩 kolega trzymaj帷y sztucer by r闚nie ci篹ko przestraszony , powiedzia 瞠 tak wielkiego jeszcze nie widzia , no i przez kilka minut stali鄉y si obiektem igraszek . 

Inni schodzili ze stanowisk , przyszed r闚nie kolega strzelaj帷y w kierunku dzika ,  Panowie pi耩dziesi徠 lat poluj ale tak ogromnego ody鎍a nie widzia貫m , nie trafi貫m pewnie ze strachu powiedzia  ,  nikt jako si nie odwa篡 pokpiwa z do鈍iadczonego my郵iwego , ale z nas do ko鎍a , a ju z kolegi maj帷ego sztucer bez prawa strza逝 , 瞠 w obronie w豉snej m鏬 k豉嗆 pojedynka itp. , starszy pan powiedzia potem dobrze 瞠 nie strzela bo mog這 to si bardzo 磧e sko鎍zy  , a tak pozostanie przygod . 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2012/12/19 13:54
z tego co wiem ko這 nie ma jeszcze strony ale planuje zrobi jak捷 strun ale musz mie do tego tzw wen tw鏎cz 

zg這 naruszenie

wys豉no: 2013/01/07 22:22
Gratuluj, tego pierwszego si zapami皻a na zawsze! DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/01/08 13:12
Witam. Jako 瞠 w temacie by這 o tym pierwszym ja pozwol sobie tak瞠 opisa pewnie zdarzenie . By這 to ni mniej ni wi璚ej tylko 5 wrze郾ia 2012 (w przeddzie moich 40-stych urodzin !). Od trzech sezon闚 poluj帷 jako selekcjoner polowa貫m tak瞠 na byka, ale niestety 安. Hubert w poprzednich sezonach nas nie pokierowa w to samo miejsce. W tym roku tak瞠 od pocz徠ku sezonu z odstrza貫m w kieszeni i nadziej w sercu, w obwodzie w kt鏎ym mieszkam polowa貫m na byka , jak na razie bez rezultatu. W tym pami皻nym dniu po rozmowie z moim dobrym koleg Grzegorzem, i za jego namow zostawi貫m samoch鏚 przy stogu, i skrajem kukurydzy pow璠rowa貫m na miejsce zasiadki kt鏎e po wcze郾iejszym otropieniu sobie wybra貫m. Jelenie bowiem ci庵n窸y z bagien 陰k do kukurydzy na 瞠r, i tam te mia貫m zamiar na nie zaczeka. Gdy dotar貫m na miejsce sekatorem oczy軼i貫m kilka ro郵in z li軼i by mie lepszy widok i 豉twiejszy strza. Ustawi貫m sto貫k rozgl康am si dooko豉 i co widz ?- nie mam pastora逝! panika - zosta pewnie przy aucie. C騜 nie ma czasu na powr鏒! Siadam, jest super, widok pi瘯na pogoda i jelenie w perspektywie. Posiedzia貫m mo瞠 z dziesi耩 minut i nagle baach! noga od sto趾a p瘯豉 a ja znalaz豉m si na ziemi!. Tego ju by豉 za wiele, zdenerwowany zarzuci貫m kniej闚k na rami i pomaszerowa貫m dalej by usi捷 na ambonie. I tak te zrobi貫m. Posiedzia貫m zn闚 mo瞠 z p馧 godz mo瞠 40 minut i co widz?  z przeciwnej strony jedzie traktorem rolnik ( w豉軼iciel pola przy kt鏎ym siedzia貫m), doje盥瘸 i rozpoczyna prac. Tego si nie spodziewa貫m. Posiedzia貫m jeszcze chwilk, zszed貫m z ambony i powlok貫m si w stron auta. Po przej軼iu oko這 50 m i zerkni璚iu na kolejn 陰k stwierdzam 瞠 pas si na niej trzy byki, skubi帷 traw posuwaj si w stron miejsca gdzie czyha m鎩 po豉many sto貫k ha ha. Szybko lornetka do oczu pierwszy - szpicer, drugi tak瞠 szpicer i trzeci sz鏀tak za daleko jednak ju na strza. Ale k徠em oka z prawej strony widz jeszcze jaki ruch. Patrz i oczom nie wierz ! za tamt tr鎩k ci庵nie czwarty byk i w dodatku jednotykowiec!!! A ciarki mnie przesz造! Niemo磧iwe! Ale jednak jest i popasa si jakie 60-70 metr闚 ode mnie. Szybka decyzja, kniej闚ka w dr膨ce r璚e, krzy na kark ale jak go w niego z豉pa kiedy moje cia這 jak galareta, lecz wreszcie uspokoi貫m si-  strza ! i CISZA !  I nic si nie dzieje, rolnik monotonnie orze pole, ptaki 酥iewaj, byka nie ma, mo瞠 mi si tylko zdawa這? posiedzia貫m pod drzewem z 15 minut, latarka w r瘯 ( zrobi這 ju si szarawo) i id i 鈍iec i patrz a na 陰ce w 鈍ietle latarki 鈍iec si jakie oczka , wtedy zg逝pia貫m. Okaza這 si 瞠 to Zaj帷za le膨cym bykiem stan掖 s逝pka i przygl康a si nie鈍iadom tego co si sta這. Wreszcie znalaz貫m! Le瘸 tak jak sta po strzale na kark,pierwszy byk w 篡ciu- sta鄉iony dziesi徠ak bez prawej tyki, i bez lewego badyla czego przed strza貫m nie widzia貫m. Lepszego prezentu na 40-urodziny nie mog貫m sobie wymarzy. W skupie 108 kg, wiek oko這 8-9 lat. Dzi瘯uj 安. Hubercie.  DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/01/08 14:05
Fajnie tak zar積望 BEZBRONNE zwierze co? To musi by genialne, zabi dzika, bez potrzeby, a potem oderwa mu 貫b i powiesi na 軼ianie nie? Morderca.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/01/08 18:58
,,Szamanka" zanim nazwiesz my郵iwych mordercami przeczytaj co na ich temat na temat tego co robi dowiedz si na czym to polega i wtedy si wypowiedz bo my郵istwo to nie tylko jak ty to nazywasz zabijanie to przede wszystkim dokarmianie utrzymywanie stanu zwierzyny odstrzelanie chorych i s豉bych osobnik闚 aby nie zagra瘸造 populacji 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/01/09 09:00
Szamanka wie... szamanka prawd Ci powie...bo szamanka wie i koniec kropka. Nie zamierzam polemizowa z Pani Szamaknk. Ona nie wyrazi豉 瘸dnych ch璚i aby chocia w minimalnym stopniu dowiedziec si czego wi璚ej o 鈍iecie 這wiectwa. Po prostu oceni豉 Nas bo tak uwa瘸 i nie chce tego zmienia. Tak jej wygodniej mimo, 瞠 sama ma kompleksy 篡ciowe i nie lubi kiedy j kto ocenia dlatego wali prosto z mostu po prostacku, pisze to jak my郵i jej g堯wka. Nie edukuje si w tej kwestii bo i po co skoro Ona wie jest Szamank przecie. Szkoda zdrowia na przypadki eznadziejne. DB

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.024|