» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Nawożenie i pielęgnacja drzewek owocowych


Mówię tutaj przede wszystkim o winogronach, ale też czereśnie czy kilka jabłoni i grusza. W jaki sposób dbać, aby wydały urodzajny plon? Czy w zasadzie nic nie można z tym zrobić?

 


zgłoś naruszenie
#65934
wysłano: 2017/06/13 13:44
Mamy u siebie przede wszystkim drzewka owocowe jak jabłonie, grusze, winogron itd. To jaki nawóz warto zastosować zależy do kilku czynników mianowicie jakości gleby, ilości opadów, nasłonecznienia itd. Drzewka zużywają duże ilości takich pierwiastków jak np miedź które trzeba uzupełniać. Podobnie jak to ma miejsce z innymi stworzeniami - gdy czegoś brakuje, to dzieje się źle. Nie chcę wchodzić w szczegóły, po prostu odeślę do specyfikacji np tutaj http://generiks.pl/portfolio-item/nawozy/ - opisane tam zostało jakie nawozy do jakich upraw i kiedy warto stosować, aby stworzyć jak najlepsze warunki.


zgłoś naruszenie
#66077
wysłano: 2017/10/23 14:54
Dokladnie, w dzisiejszych czasach nie da rady praktycznie nic uprawiac bez dodatkowych srodkow. W sumie to bez wiekszego jak rzyzna jest gleba. Mam u siebie na dzialce kilka drzewek owocowych .. w tym roku nie mialem zbytnio czasu na zajecie sie nimi odpowiedni i niestety wiekszosc plonow szlag trafil. Nie mialem z czyms takim jeszcze do czynienia jednak na pierwszy rzut oka weszla jakas zaraza polaczona z atakiem szkodnikow. Zastanawiam sie teraz jak zabepieczyc sie przed tym na przyszlosc. Czytalem interesujacy artykul poruszajacy ten temat tutaj https://www.sklepfarmera.pl/blog/powiedz-nie-szkodnikom-zastosowanie-insektycydow Moze ktos z was ma wieksze doswiadczenie w kwestii stosowanie tych srodkow, chodzi o sprawdzone pozycje. Bede wdzieczny za pomoc.


zgłoś naruszenie

 

strona główna forum


|0.032|