» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Odstrzał ponad limity - artykuł

Być może zainteresuje Państwa ten tekst, który ukazał się w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Bezkarne łowy za miliony

Obawiam się, że dość bezpośrednio koresponduje on z tym, co kolega Antonikosiba pisał pod moim wpisem o kłusowniku...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/14 09:51
http://www.rp.pl/artykul/508405_Bezkarne_lowy__za_miliony_.html

Niestety, nie udało mi się aktywować linka, więc wklejam całość. Przy okazji prośba do Admina, żeby nad tym popracował, bo jest problem z wklejaniem linków.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 18:38

I nikt nie komentuje że to kalumnie, pomówienia i talie tam... Dziwne, przecież tu tylu specjalistów od dobrego imienia..... Bardzo dziwne.
Moze jednak ktos nas przekona ze to wszystko nieprawda.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 22:02
Niestety, Panie Antoni, milczenie w tej sprawie jest jednak bardzo wymowne :[ Ma Pan rację.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 22:21

Bo to jest jedno z dwóch haseł przewodnich PZŁ. Kłusownictwo i etyka.
Kłusownictwo jest po to by je cichutko uprawiać i jednocześnie piętnować. Natomiast etyka jest po to by o niej pie...ć zawsze gdy jest to wygodne.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/08/13 14:42
Bo to jest jedno z dwóch haseł przewodnich PZŁ. Kłusownictwo i etyka.
Kłusownictwo jest po to by je cichutko uprawiać i jednocześnie piętnować. Natomiast etyka jest po to by o niej pie...ć zawsze gdy jest to wygodne.

Bardzo dobrze powiedziane.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/03/24 21:34
Myślę że skala kłusownictwa w wykonaniu samych myśliwych jest dużo większa od tych prawdziwych. A wiąże się to z tym ,że niektórzy nie umieją odróżnić prawdziwego łowiectwa od produkcji przetworów z dziczyzny. Ja jeszcze nie poluję i nie chciał bym rzucać pomówień bezpodstawnych. Ale to są realia. W każdej plotce jest część prawdy. Darz Bór.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/14 16:59
To jak jeszcze nie polujesz a masz zamiar zacząć to radziłbym ostrożnie z wypowiedziami.
Będziesz myśliwym poznasz to środowisko dogłębnie to w tedy z czystym sumieniem będziesz mógł się wypowiedzieć.
Pozdrawiam DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/16 21:18
kazdy z nas chcialby byc prawym mysliwym i ja mysle jestem jesli moge sie sam ocenic  ale nie moge sie powstrzymac przed wypowiedzia ze sami mysliwi sa bez karni i majac pozwoleni na polowanie czasami staja sie sami wiekszymi klusownikami od samych klusownikow  ukladnictwo w kolach poparcie starszych  i co najwazniejsze pokoleniowosc   sprzyja odstrzalom ponad limit a sam znam kilkadziesiat przypadkow mysle ze wypowiedzi takie jak (bo lodowka musi byc pelna ) nie idzie w parze z zasadami prawego mysliwego i etyka mysliwstwa

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 19:53
Choć z regóły staję po stronie myśliwych (sam mam zamiar nim kiedyś zostać) to jeśli chodzi o przekraczanie odstrzału uważam to za karygodne. I jak najbardziej powinno być za to naliczane kary, a jak wiadomo są one wysokie, problem polega na ich odpuszczaniu. To skutecznie zniechęciłoby nemrodów do lewych odstrzałów. Uważam jednak, że co do jenotów, norki amerykańskiej i szopa pracza w ogóle nie powinno być ograniczeń odtrzałów, bo jako, że są to gatunki szkodliwe i obce należy je całkowicie wytępić w Polsce.  Co do przekrazania odstrzałów w przypadku lisa uważam, że jak narazie przy tak wysokim stanie jego populacji ekwiwalenty za nadmierny ich odstrzał można byłoby darować. W żadnym innym wypadku nie. (oczywiście od każdej regóły są wyjątki i każdą sprawę należy traktować indywiduallnie). Uważam, że myśliwi za kłusownictwo powinni być surowiej karani niż ,,cywile", ponieważ z założenia mają więlszą świadomość ekologiczną. Powinni być usuwani z PZŁ a przynajmniej czasowo zawieszeni. Darz

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/20 23:30
Kolego jak nie masz pojecia o prowadzeniu gospodarki lowieckiej to nie wypowiadaj sie o odstrzalach ponad limity.
Pozdrawiam DB

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2011/08/22 20:51
A co Ty uważasz o przekraczaniu limitów?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/08/27 13:43
nie znacie tematu i piszecie bzdury mieszacie pojęcia kłusownictwa z odstrzałem ponad limity jak nie polujecie to przynajmniej pomyślcie troche nim zaczniecie nakręcać się jakimś tematem którego do końca nie rozumiecie DB

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/08 12:21
Ma kolega rację nie można nikogo bezpodstawnie oskarżać to prawda. Myślę jednak ,że z myśliwymi ,którzy popełnili wykroczenie nielegalnego pozyskania zwierzyny PZŁ powinien się bezzwłoczne żegnać .Obojętne ile lat polowali i co dobrego zrobili dla gospodarki łowieckiej. Dla mnie myśliwy to wzór do naśladowania,prawidłowa selekcja. Przykład powinien dawać swoją postawą. Te zawieszenia i Kolestwo w kołach łowieckich, a później umożliwianie dalszego polowania to lekka przesada.Nie wyobrażam sobie pomyślenia o nielegalnym pozyskaniu zwierzyny przez myśliwego. Może znowu nie mam racji , jeśli tak to nie napiszę już nic więcej. Pomyłka w selekcji tak, ok była widoczność niewystarczająca. Zwierzyna się przemieściła, Rozumiem. Nieprawidłowo oszacowałem wielkość płeć. Tak na to są kary upomnienia.Ale nikt mi nie powie że użycie noktowizora , polowanie bez wpisu, nielegalne pozyskanie ,udowodnione nie te o których ktoś komuś. Są przyjmowane z przymrużeniem oka. Jak później ktoś taki może patrzeć kolegom w oczy.Ale takie postępowania muszą być piętnowane przez samych myśliwych.Darz Bór.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/08 12:34
Przepraszam ma kolega rację,że zacząłem z innej beczki. A to nakręcanie to nie tak do końca, ale dobrze . Odstrzał ponad limit. Jest plan każdy ma przydzielony odstrzał i wie czego i ile ma strzelić , gdzie jest problem. Bo jakoś nie wiem mam wpisanego dzika przelatka, tropię , lub strzelam z ambony, i temat jest zamknięty.Jest tyle czasu ,żeby wykonać odstrzał . Kontrola co nam zostało w kole do odstrzału.Łowczy powiadamia pyta przydziela, kto ma czas wykonuje, jest wszystko w porządku. Poluj drapieżnika jeśli jest go za dużo w łowisku i czeka na następny sezon. A odszkodowania dla państwa to powinny być takie żeby na drugi rok było wszystko zgodnie z planem. Darz Bór.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.021|