» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Opowiadanie:Smutne polowanie...Ostatni byk z Planu

Zwierzyna: Jele»

utworzony: 2013/02/16 13:19

Obudzi貫m si oko這 godziny 4:00 wyszed貫m na Taras zapali papierosa, my郵a貫m do kt鏎ego miejsca udac si na byka (w planie zosta tylko jeden) pomy郵a貫m.Po wpisaniu si do ksi捫ki o 5 zasiad貫m na Ambonie, oko這 godziny 6:30 wyszed na 鈔鏚le郾 陰k, ku memu zdziwieniu wyszed z chmar 豉 i cielak闚.Lornetka natychmiastowo do oka i widz:Byk oko這 13-14 lat,uwsteczniony 鏀mak pi瘯nie uperlony, uszy klapni皻e,byk mia pseudonim "BECZKA" poniewa by bardzo d逝gi i gruby.Spokojnie wzi掖em drylinga,w陰czy貫m czerwony punkt,naprowadzi貫m kropke na komor i Bach!!Byk spogl康a ostatni raz w t ukochan, Stobrawsk Knieje w kt鏎ej si wychowa, robi mi si smutno.Po 15 minutach schodz z ambony urywam ga豉zke 鈍ierkow i wk豉dam mu j do pyska, drug odnog wk豉dam do mojego kapelusza...Id帷 po samoch鏚 przez upraw sosnow mysl sobie tyle chodzenia za Nim zawsze mnie przechytszy, zadaj sobie ci庵le pytanie-Strzeli貫m histori tego lasu, za czym B璠 teraz chodzi? DARZ B紑!!!!! 16.02.2013r.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/16 18:15
Bo czasami trzeba wiedzie kiedy odlo篡 bro bron i nie strzelic.
DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/17 15:36

Kol. Knieja 22, to bardzo smutne, wr璚z nieszcz瘰ne „opowiadanie” o polowaniu, jak to nazywasz, cho nale篡 traktowa to raczej jak informacj – przepraszam, o zabijaniu i sam, jak wida czu貫 do嗆 mocne wyrzuty. To dobrze, bo jeste nie tylko my郵iwym, ale i le郾iczym, a wi璚 zawodowo wy瞠j usytuowanym nad my郵iwym. I co wa積e, opis taki jest dla innych, szczeg鏊nie przeciwnik闚 my郵istwa – matryc odczytywania Siebie i innych my郵iwych z ich zewn皻rznych wydarze. My郵iwy, je郵i ma odczucie jakiej w徠pliwo軼i, musi mie etyczn ascez, oznaczaj帷 pow軼i庵liwo嗆, wstrzymanie si w okre郵onych warunkach od strza逝, co komentuj帷y t informacj, kol. dominikas... uj掖 pi瘯nie, 瞠 trzeba wiedzie kiedy od這篡 bro.

Pozwoli貫m sobie na komentarz tej informacji w odbiorze og鏊nym, dla ostrze瞠nia innych my郵iwych, czytaj帷ych i pisz帷ych takie relacje. By mo瞠 ten tytu jest myl帷y, bo nie wiadomo, czy ten byk, to by ostatnim do pozyskania w tym sezonie 這wieckim, czy ostatnim bykiem w tej Kniei, jak mo積a si domy郵a z ubolewania kolegi nad tym, bo to zasadnicza r騜nica. Do嗆 ciekawie te relacjonujesz to polowanie dla czytelnik闚 i my郵iwych, jakby z nawykiem enigmatycznego okre郵enia – „w陰czy貫m czerwony punkt i naprowadzi貫m kropk”, bo nie wszyscy mo瞠 wiedz, 瞠 chcesz im powiedzie o strzelaniu do tego byka przez Kolimator. Kolimatory, to optyczne celowniki funkcjonuj帷e ju od lat sze嗆dziesi徠ych ubieg貫go wieku, tylko byli鄉y odci璚i od takiej techniki, czy te optyki i zapewne nie wielu ich jeszcze posiada, cho ograniczaj one do minimum kaleczenie zwierzyny przy jej pozyskaniu. Zatem prosz mi wybaczy, ale pisz帷 to, nie krytykuje, wskazuje tylko wszystkim na pewne niuanse, o kt鏎ych pisz帷, musimy zawsze pami皻a !

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/17 15:57
Kol. NEMROD na drylingu mia貫m za這穎n lunet!!!! Ten punkt to taka potoczna mowa!!!!!       Napisa貫m tam jeszcze-Uszy klapni皻e, jest to b陰d!!!!! Mia貫m napisa ㄊ磬i klapni皻e.DZI艼UJ!!!! DARZ B紑!!!!!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/17 16:49
Witam,

To m鎩 pierwszy post na forum, becnie jestem na sta簑, tak wi璚 nawet jeszcze nie frycem ;-)
Kolego Nemrod, nie bardzo rozumiem to o czym napisa貫 i le郾iczy jest wy瞠j  sytuowany zawodowo ani瞠li my郵iwy nie bardzo wiem o co kaman, prosz rozwi.

pozdrawiam
Lutek

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/17 18:40

Zapewne nemrod mial na mysli ze w 鈔odowisku wiejskim zaw鏚 lesniczego otoczony jest pewnym presti瞠m
Ci z mieszkanc闚 wioski ktorzy nie darza naleznym szacunkiem lesniczego moga miec w domu troche chlodnawo w zimie

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/02/17 20:00
Odebra貫m to w inny spos鏏, autor postu zapewne na ambon wchodzi jako my郵iwy ,wykonywany zaw鏚 nie powinien mie tym nic wsp鏊nego.

DB
Lutek

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/18 17:05

Szanowni Koledzy, wynosz帷 koleg nieco ponad my郵iwych, mia貫m na uwadze kolegi zaw鏚 le郾ika uprawiaj帷ego my郵istwo, a nie hierarchie. U篡貫m takiego okre郵enia w spos鏏 do嗆 kolokwialny i s康z 瞠 s逝szny, maj帷 na wzgl璠zie prac le郾ika daj帷 wi瘯sz wiedz o zwierzynie 這wnej, kt鏎a jest w zainteresowaniu my郵iwych, nie le郾ik闚. S康z te z w豉snego do鈍iadczenia, 瞠 to s nasi najbli窺i przyjaciele 這wiectwa i tak ich zawsze traktowa貫m w moim my郵istwie.

Kolego Knieja, zawadzaj帷 o tzw. „czerwony punkt”, to on na r闚ni nazywany jest te „szybkim punktem”, ale nie o jego potoczn nazw mi chodzi這, ale o nie u篡wanie zagadkowego nazewnictwa Kolimatora na forum, kt鏎e s逝篡 wiedz wszystkim jego cz這nkom, uzbrojonym w taki sprz皻 lub nie! Wszystkich adwersarzy serdecznie pozdrawiam i DB.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/19 11:32
Zawsze mam podobne my郵i. Emocje nie ko鎍z sie dla mnie po strzale, narastaj wr璚z w si喚. Odpu軼i owszem mo積a a nawet czasem trzeba. Tutaj jednak kolega nie zrobi niczego z貫go, no mo瞠 wyprzedzi swoje p騧niejsze odczucia, 瘸l i my郵 o tym gdzie ten byk bywa i ile lat wietrzy w knieii.  Wa積e jest to co czujemy po strzale, czy mamy to w nosie czy targaj nami wyrzuty sumienia tak jak u kolegi, poniewaz to Nas uczy pokory i uswiadamia Nam co si w豉snie sta這. A stac si musia這 w tej chwili. By plan, zy byk , by odstrza, okazja i strza ...ale i my郵 p騧niejsza i mi這嗆 do zwierza, kt鏎y 篡 r闚nolegle z Nim przez te 14 lat. Swoje juz zrobi zapewne i nie jeden jego potomek ci庵nie jego 軼iezkami. Kwesti odpuszczenia pozostawmy zatem swemu sumieniu i nie komentujmy prete w ten spos鏏, gdyz nikt nie wie co by by這 gdyby nie On tam zasiad. Darz B鏎 za szczero嗆, za ho責 dla kr鏊a lasu i za uczucia, kt鏎e nie ka盥emu towarzysz. [2013-02-19 11:26]

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/19 11:38

Kol. Knieja 22, to bardzo smutne, wr璚z nieszcz瘰ne „opowiadanie” o polowaniu, jak to nazywasz, cho nale篡 traktowa to raczej jak informacj – przepraszam, o zabijaniu i sam, jak wida czu貫 do嗆 mocne wyrzuty. To dobrze, bo jeste nie tylko my郵iwym, ale i le郾iczym, a wi璚 zawodowo wy瞠j usytuowanym nad my郵iwym. I co wa積e, opis taki jest dla innych, szczeg鏊nie przeciwnik闚 my郵istwa – matryc odczytywania Siebie i innych my郵iwych z ich zewn皻rznych wydarze. My郵iwy, je郵i ma odczucie jakiej w徠pliwo軼i, musi mie etyczn ascez, oznaczaj帷 pow軼i庵liwo嗆, wstrzymanie si w okre郵onych warunkach od strza逝, co komentuj帷y t informacj, kol. dominikas... uj掖 pi瘯nie, 瞠 trzeba wiedzie kiedy od這篡 bro.

Pozwoli貫m sobie na komentarz tej informacji w odbiorze og鏊nym, dla ostrze瞠nia innych my郵iwych, czytaj帷ych i pisz帷ych takie relacje. By mo瞠 ten tytu jest myl帷y, bo nie wiadomo, czy ten byk, to by ostatnim do pozyskania w tym sezonie 這wieckim, czy ostatnim bykiem w tej Kniei, jak mo積a si domy郵a z ubolewania kolegi nad tym, bo to zasadnicza r騜nica. Do嗆 ciekawie te relacjonujesz to polowanie dla czytelnik闚 i my郵iwych, jakby z nawykiem enigmatycznego okre郵enia – „w陰czy貫m czerwony punkt i naprowadzi貫m kropk”, bo nie wszyscy mo瞠 wiedz, 瞠 chcesz im powiedzie o strzelaniu do tego byka przez Kolimator. Kolimatory, to optyczne celowniki funkcjonuj帷e ju od lat sze嗆dziesi徠ych ubieg貫go wieku, tylko byli鄉y odci璚i od takiej techniki, czy te optyki i zapewne nie wielu ich jeszcze posiada, cho ograniczaj one do minimum kaleczenie zwierzyny przy jej pozyskaniu. Zatem prosz mi wybaczy, ale pisz帷 to, nie krytykuje, wskazuje tylko wszystkim na pewne niuanse, o kt鏎ych pisz帷, musimy zawsze pami皻a !

Mowa o lunecie tu by豉 Szanowny Nemrodzie. Ja nie wiem jak bym zareagowa豉. Ten 瘸l zapewne naszed by mnie pr璠zej ni ch耩 oddania strza逝. A le w zasadzie nie powinnismi strzela w og鏊e do zwierza, bo np. byk w pierwszej klasie mo瞠 by zaskakuj帷o przysz這軼iowy maj帷 s豉be poro瞠- TAKKK bo to natura zaskakuje najbardziej mimo teorii i praktyki czasami, wbrew wszystkiemu. A rogacze, a kozy, a dziki. Zawsze mo瞠 by 瘸l i szkoda. Zal jest zawsze ale nie dla wszystkich i nie wszyscy to rozumiej. Jestesmy my郵iwymi- pami皻ajmy o tym.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/02/19 16:56

Koledzy ostatniego byka strzeli貫m 16.02.13, zdarza si, 瞠 nie strzeli貫m 2-3 lata byka, bo czekam na tego "WYMARZONEGO" Darz b鏎!!!!!!!

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2014/10/27 11:58
Bo czasami trzeba wiedzie kiedy odlo篡 bro bron i nie strzelic.
DB

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/11/20 10:18
Zbyt wiele smutnych historii wok馧 polowania  , podej軼ie filozoficzne jest tu na miejscu , wszak odebranie 篡cia stworzeniu Bo瞠mu nie powinno by aktem euforii cz wybuchu rado軼i , my郵iwy ma szanowa ka盥e 篡cie i z rozwag gospodarowa w 這wisku .

Podczas mszy Hubertowskiej kaznodzieja nawi您a do s堯w z pisma czy鎍ie sobie ziemi poddan (i tak sobie my郵 o tym od這瞠niu broni ) , podczas moich zasiadek obserwowa貫m nierozwa積e podej軼ie moich koleg闚 , efekty pochopnych strza堯w , czerwone kartki po m這dnikach , zadawanie niepotrzebnego cierpienia , dotyka to etyki 這wieckiej , z kt鏎 u niekt鏎ych bywa na bakier s to smutne opowiadania . Czysty , rozumny , wyselekcjonowany , wydeptany i otropiony strza , to prawdziwe polowanie , i zrozumienie sensu 這wiectwa .

Aby nie pogr捫y si w smutku , moje opowiadanko z polowania na dziki , ka盥y wie jak jest ogl康any na proszonym polowaniu , a tu ubi鏎 , a to czy swarowszczak , a czy winczester a mo瞠 , tylko Czech , filce czy De..y . Moj fuzj , gdy spostrzeg jen fryc skomentowa w niewybredny spos鏏  - to pewnie po dziadku z 1 Armii LWP , co prawda nie , ale jako go嗆 skwitowa貫m to u鄉iechem . 

Stoimy , gon idzie , w m這dniku trzaski , kilka stanowisk w bok palba i podniecenie , kule lec gdzie w chru郾iak , ruszona wataha idzie wzd逝 linii to marzenie ka盥ego na zbior闚ce , s御iad ma prze鈍it w 鈍ierczynie i bije z winczesterka 1..3.4 stop , s u mnie , tu  brz霩ki , locha prowadz帷a , nast瘼na , trzeci , sk豉d , strza , klamka , nast瘼ny , i jeszcze raz ? , idzie warchlak z odbit  簑chw strzelam , roluje , pisze testament , stop , 豉duj max trzy naboje ,   cisza . Na pokocie trzy dziki strzelone przez go軼ia , warchlaka odst徙i貫m koledze kt鏎y strzela z Win i komentowa moje wyposa瞠nie (kultura ?) z u鄉iechem poprosi o okazanie tego ju rzadko spotykanego na polowaniach sztucera , DB .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/11/20 10:33
A p騜niej sie obudzi貫s - i stwierdzi貫s ze taki piekny 鈍iat istnieje tylko w twojej wyobrazni i snach

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/11/20 11:56
Ciesz si 瞠 przeczyta貫 , m這dzi maj teraz problem ze rozumieniem tekstu , ale tam , pisarzem nie jestem , je郵i jeste my郵iwym w Opolskim , mog Ci zabra na takie polowanie , a potem pogadamy o snach , i ja miewam r騜ne , ale raczej nie o dzikach , a o haremach , koniach czystej krwi , zielonych pastwiskach itp. 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/11/20 14:27
Dziekuje za zaproszenie -z dolnoslaskiego nie mam daleko
za godzine moge byc u Ciebie
O dzikach takze nie chce mi sie gadac
Ale niestety -sny o haremach i go造ch  kobietach przesta造 mnie nawiedzac juz od kilkunastu lat -z racji wieku (juz nieprodukcyjnego )
O snach o koniach pelnej krwi czy tez arabach -takze zar闚no  ze mna nie porozmawiasz (jestem heterosexualny) :):):) (Freud)

Wi璚 czy jest sens zapraszac takiego nudziarza jak ja ?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2014/11/20 17:53
No, skoro wiek r瑿ny , szanowny kolega ma  za sob , to zawsze mo積a jak捷 lufk strzeli , i pono nie znajdzie dw鏂h facet闚 coby o czy nie pogadali , cho熲y o odbytych viktoriach a mo瞠 i kl瘰kach ,  jak np. demokracja ludowa , albo o prostacie czy tym no 瞠glarstwie (braveran) .

zg這 naruszenie

wys豉no: 2014/11/20 23:06
Zawsze mozemy" zaciagn帷 scie磬e " - zgodnie z nowomod -z alkoholu juz wyroslem :):)
Gada mozemy na kazdy temat -pod warunkiem ze b璠zie weso這  a tak瞠 o broni i amunicji -uwielbiam ten temat

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.023|