patroszenie dzika- forum z wabikiem z psami poluje.pl

poluje

» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

patroszenie dzika

Zwierzyna: Dzik»

utworzony: 2010/07/14 00:27

Mam takie pytanko w temacie patroszenia zwierzyny, chodzi mi w szczególności o patroszenie dzika. Słyszałem, że to bardzo trudne i nawet nóż można stępić przy takiej pracy. Czy są dostępne jakieś materiały szkoleniowe w tym temacie. Chciałbym mieć o tym przynajmniej jakieś pojęcie, zanim zacznę polować.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/14 00:33
Zdaje się że w temacie patroszenie dzika to tu znajdziesz wszystko: http://www.swiatwokolkuchni.pl/?prod=3127&cat=214

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 17:06
ad,mikele
kolego nie wiem czy jesteś już po egzaminach,czy może w trakcie stażu?
jeśli w trakcie stażu to twój opiekun ewentualnie inni myśliwi z twojego  koła powinni cię tej umiejętności nauczyć
W kole którym odbywałem staż obowiązkiem stażystów było patroszenie dzików na polowaniach zbiorowych.
Przy pierwszym dziku inni myśliwi pomagali i mówili co i jak ale póżniej trzeba było samemu działać
nie stresuj się z bardzo to w cale nie jest trudne.
po kilku próbach wypatroszenie dzika zajmie ci 5 min.
a propos tępienia noży,jak ktoś jest,,paprok,, to nawet krojąc kurczaka w kuchni nóż stępi:)
Nie ma co oglądać jakiś tam filmów instruktażowych czy innych pierdół,jak tą czynność poprawnie wykonać musi ci pokazać ktoś kto już to robił.
życze powodzenia DB! 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/09/17 09:35

NIe jest to takie trudne jak będziesz mjał dobrego prowadzacego i zobaczysz jak to się robi to z patroszeniem dzikia  poradzisz sobje w 5 min.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.013|