patroszenie zwierzyny - jak to robić - forum poluje.pl

poluje

utworzono: 2010/07/02 07:53

patroszenie zwierzyny - jak to robić

Przydalby sie tez dział - patroszenie zwierzyny i w ogóle sprawianie - nic takiego nie ma :[

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/04 13:15

A do robienia siku tez instrukcji potrzebujesz?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/04 13:35
A to patroszenie zwierzyny jest niby takie proste, co???

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/04 14:34

Spróbuj, to się przekonasz :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 13:24
ale sie antonik czepiasz:/ Daj sobie na luz!!! Daleko takim zachowaniem nie zajdziesz i tez kumpli tutaj nie znajdziesz....
Wiewior zapraszam na priv pomoge z miłą chęcią :)

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2010/07/15 18:44

Ja tylko dbam o dobre imię polskiego kandydata :) Może artykuł popełnisz o tym patroszeniu?
Dlaczego na forum pozwalasz sobie na osobiste wycieczki?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 22:23
A może i napisze by w przeciwieństwie do Ciebie pomóc młodym niedoświadczonym pasjonatom myślistwa.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/15 23:45

Rewelacja! Takie opisy patroszenia na pewno wiele wniosą. To będzie niewątpliwa ozdoba tej strony. I młodzi pasjonaci się wiele dowiedzą jak patroszyć.
Nie mogę zrozumieć jednak dlaczego w dalszym ciągu robisz osobiste wycieczki pod moim adresem? Jesteś pewien ze z twoich wypracowań na całe pół strony ktoś skorzysta więcej niż z moich krótkich komentarzy?
Masz z tym jakieś problemy?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/16 11:36
Może i się nie nauczą ale w pewnym stopniu przybliżyło by im jak to wyglada. Bo chyba każdy ma wyobraźnie i może sobie wyobrazić po przeczytaniu tekstu. Bo nie moge zrozumieć czemu docinasz młodym, niedoświadczonym przyszłym myśliwym?! pyta to odpowiedz jeśli wiesz coś na ten temat! a jak nie to nie pisz durnych komentarzy!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/16 11:36
wysłano: 2010/07/16 14:06

Bo nie moge zrozumieć czemu docinasz młodym, niedoświadczonym przyszłym myśliwym?! pyta to odpowiedz jeśli wiesz coś na ten temat! a jak nie to nie pisz durnych komentarzy!

Młody niedoświadczony  przyszły myśliwy według wszelkich założeń zdobywa tę wiedzę podczas stażu i kursu.
Ten tu nawet jeszcze nie jest kandydatem na kandydata.
A ty już patroszyć potrafisz?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2010/07/16 14:34

Koledzy, jeśli wolno mi tak powiedzieć. Apeluję o wyrozumiałość jednych dla drugich, żeby zupełnie neutralne tematy nie zmieniały się w wyniszczającą naparzankę.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/10 09:05
panowie tylko częste uczestnictwo w polowaniach obserwowanie jak to robi doświadczony myśliwy zda egzamin opisywanie np jak przeciąć przeponę czy wytrzebić wycinka są teorią to trochę tak jak by absolwenta medycyny zaraz po studiach rzucić na operację na otwartym sercu

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/24 19:25

nie ma głupich pytań jest tylko spier..... a robota !!!!!!!!!!!jak pyta to nie wie więc trzeba odpowiedzieć !!!!!!!!!!!! (zapomniał wół jak cielęciem był ??????!!!!!!!)
PS. PYTAĆ SIĘ POCZĄTKUJĄCY (i nie tylko bo nie wszyscy wszystko wiedzą ) ,ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ KTO ODPOWIE

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/02/28 16:04
a więc jeśli to ma pomóc : w przypadku wycinka najpierw trzebimy przez podłużne cięcie moszny mdzy jądrami po ich odsłonięciu oddzielamy je od tkanki łącznej a następnie przecinamy nasieniowody.Następną czynnością jest podłużne cięcie pod dolną żuchwą i wypreparowanie przełyku wraz z tchawicą, następnie odcinamy prącie wraz z nasieniowodem.Potem wykonujemy okrężne cięcie wokół odbytu aby oddzielić jelito grube , potem nacinamy ostrożnie powłoki brzuszne uważając by nie uszkodzić żołądka i jelit od spojenia łonowego do mostka.Potem wkładając do środka ręce przecinamy przeponę dwoma ruchami po żebrach , następnie chwytając mdzy płucami a sercem wyciągamy wszystko ze środka wraz z jelitami udrażniając otwór pod spojeniem łonowym.Wylewamy z tuszy resztę farby oddzielamy narogi od patrochów ,studzimy tuszę przez rozparcie powłok brzusznych i ewentualnie wycinamy ozór .Myślę że pomogłem pozdrawiam DB

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/04/14 10:57

A JA ROBIE TO W NIE TYPOWY SPOSÓB. NAJPIERW CAŁKOWICIE ŚCIĄGAM SKÓRE POTEM ODCINAM PRZEDNIE KOŃCZYNY POTEM TYLNE AŻ ZOSTAJE SAM TÓŁW NASTĘPNIE WYCINAM CĄBER Z LEWEJ I PRAWJ STRONY , A POTEM WARSTWY MIĘŚNI Z KLATKI PIERSIOWEJ , NASTĘPNIE WYCINAM MIĘSO Z PODGARDLA A POTEM PRZECINAM KILKA ŻEBER W KLATCE PIERSIOWEJ I WYCIĄGAM SERCE WĄTROBE I PŁUCA . I NIE MUSZE NAWET WYCIĄGAĆ FLAKÓW :). JEDYNE CO SIE MARNUJE TO ŻEBERKA .ALE TO JUŻ TYLKO KILKA PROCENT MIĘSA WZGLĘDEM RESZTYI NIECHCE MI SIE Z NIMI BAWIĆ NIECH KRUKI TEŻ MAJĄ COŚ DLA SIEBIE

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/05/30 00:22

A nie nosisz tuszy i narogów do skupu? Tak z ciekawości pytam..?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/07/05 07:19

Żadko kiedy ide do skupu, Ostatnim razem nie chcieli nawet odemnie przyjąć , sam masarzysta powiedział że,, upatroszone po wieśniacku '' więc normalnie worze to churtem do chodowli norek i zawsze biorą jako karmę , no ale co to jest te 5 zł za kilogram.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/08 21:35
Po co pisać takie obraźliwe posty, nie chcesz pomagać nie pisz nic.
Wiesz jak to robić to pięknie. A tak w ogóle to najlepiej, popatrzeć jak doświadczony myśliwy to robi.Poprosić kogoś niech pokarze. I tyle a ta agresja nie na miejscu. Nie ulegajmy emocjom,chociaż nieraz trzeba ostro zareagować .Darz Bór.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2011/09/09 20:14
http://www.knieja.ubf.pl/articles.php?cat_id=11  Darz Bór.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/10/30 08:29
Po co wyważać otwarte drzwi tutaj jest to bardzo dokładnie i precyzyjnie opisane i pokazane życząc miłej lektury i efektów na przyszłaść pozdrawiam http://www.rogacz.hrubieszow.info/obielanie.html

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/10/30 11:16

Żadko kiedy ide do skupu, Ostatnim razem nie chcieli nawet odemnie przyjąć , sam masarzysta powiedział że,, upatroszone po wieśniacku '' więc normalnie worze to churtem do chodowli norek i zawsze biorą jako karmę , no ale co to jest te 5 zł za kilogram.

Ostatnio na zbiorowym śmiano się , że w niektórych częściach naszego kraju nic nie trafia do skupu , jak czytam takie wpisy to zaczynam rozumieć sens tych dowcipów , samo hasło hurtem , ma swoją wymowę , tylko z łowiectwem ma niewiele wspólnego . Przyglądałem się jak koledzy patroszyli podczas ostatniego polowania technika zwykła podręcznikowa , ale w jednym przypadku padła uwaga co do pozostawionego sadła , że mimo zimna ono może zaparzyć tuszę , a w następnym o sposobie usuwania prostaty u odyńca , fajnie jest jak doświadczeni koledzy dzielą się swoją praktyką .  A gdyby jakiś myśliwy dostarczył sztukę wypatroszoną cyt. po wieśniacku czy w inny sposób zepsutą to pewnie nie polowałby w gronie myśliwych ,których znam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/10/30 20:19
Sadzę, że na tym forum można się obejść bez ordynarnego chamstwa - nikomu to nie służy !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/10/31 08:49
Jak widzę większość to sami eksperci, w wielu sprawach a nawet jestem gotów sądzić wszystkich wiedzą więcej niż ogół myśliwych. Ale należy być wyrozumiałym i dzielić się wiedzą jeżeli się ją posiada ,wyrażanie swoich opinii w sposób nieprzyzwoity jest nie na miejscu nie każdy myśliwy osiągnął perfekcję w myślistwie i są równie tacy którzy potrzebują rady nie ma co się wymądrzać, a wiele więcej osiągniemy pożytku wyjaśniając pewne tematy lub przybliżając nie do końca znane innym wątki pozdrawiam wszystkich

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/10/31 09:19
Zawsze chętnie służę swoimi doświadczeniami - a zebrałam ich sporo przez te ponad 50 lat przynależności do związku - mogą koledzy do mnie pisać bezpośrednio - jeśli będę wiedziała, chętnie odpowiem -Darz Bór!

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.042|