Pytanie o specyficzne trofea myśliwskie- forum obyczaje święta poluje.pl

poluje

utworzono: 2013/08/03 19:43

Pytanie o specyficzne trofea myśliwskie

Witam wszystkich forumowiczów, myśliwych!
Piszę do was z konkretnym pytaniem, mianowicie jestem młodym artystą, w swoich pracach zacząłem ostatnio używać zwierzęcych kości oraz czaszek. I tak jak w przypadku samych kości, z ich zdobyciem nie ma większego problemu, tak czaszki można dostać zdecydowanie trudniej. Oferty na allegro dotyczą głównie czaszek jelonków i poroży, a takich mam już wiele. Interesują mnie przede wszystkim te mniejsze gabarytowo, takie jak kuny, bobry, wydry, lisy, koty,psy, wilki, ptaki wszelkiej maści itd.itp. Myślę że jestem bardzo wygodnym klientem, ponieważ nie zależy mi na w pełni wypreparowanych idealnie białych trofeach, ale po prostu na ciekawych okazach. Czasami wykorzystuje zwierzątka znalezione na autostradzie, czasem uda się za milion złotych wyłowić coś na allegro, czy na targach staroci, ale generalnie jest raczej ciężko. Stąd pytanie do was, gdzie szukać ogłoszeń (odnośnik "trofea myśliwskie" na stronie nie działa) myśliwych sprzedających takie właśnie rzeczy?
Przepraszam jeżeli post jest w złym dziale i pozdrawiam serdecznie!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/04 07:54
Część z wymienionych zwierząt należy do gatunków łownych i preparuje się ich czaszki jako trofea , więc z pozyskaniem powinno być łatwo , JEDNAK WYMIENIONE MIĘDZY NIMI INNE STWORZENIA SĄ ZWIERZĘTAMI DOMOWYMI ,BĄDŻ CHRONIONE PRAWEM . Czy to ma być prowokacja artystyczna ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/04 10:48
Kol. prete, czytając ten zwariowany "apel...", mam wrażenie, że jest to kolejny żartobliwy apel "nieodległych studentek", bo jaką twórczość artystyczną opartą na czaszkach i kościach można uprawiać, chyba, że oglądał "Kaplicę czaszek" w Czermnej k/ Kudowy, a jego informacja  dla nas o wydatkowaniu "miliona...", stawia go w pozycji kompletnego idioty, bo są idioci i  są też "kompletni idioci", za których próbuje nas brać, czy widocznie za takich nas uważa.
Wniosek - gonić bractwo z portalu !

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/04 22:17
prete, owszem część z nich jest zwierzętami domowymi, napisałem tylko co mniej więcej mnie interesuje. Nigdy niczego nie upolowałem i nie kupiłem z nielegalnego źródła. Nie posiadam czaszki żadnego gatunku chronionego prawem, ponieważ zwyczajnie trudno coś takiego dostać będąc laikiem w temacie. Wydaje mi się że wypreparowanie czaszki kota, którego ktoś przejechał na ulicy, poza tym że jest to może lekko makabryczne, nie jest nielegalne. Jeżeli jest inaczej, poczuwam się do winy i proszę mnie o tym poinformować.
Co do prowokacji... Nie jestem myśliwym, dlatego nie posiadam zbyt wielu informacji na temat dostępu do trofeów, napisałem wcześniejszego posta, w domyśle skierowanego do ludzi mających o tym większe pojęcie niż ja, żeby takowe informacje uzyskać.. Świetnie zdaje sobie sprawę z roli jaką wypełnia myśliwy i nie jestem żadnym pseudo-aktywisto-wege-studentem, nie chce wzbudzać kontrowersji tak na forum, jak i swoimi działaniami artystycznymi. W moich pracach kość ma znaczenie przybliżone do myśli średniowiecznej, tj. w dużym uproszczeniu przypomina o śmierci, nietrwałości materii. W użyciu czaszki kota (oczywiście znalezionej) nie widzę kontrowersji większej, niż codzienne spożywanie kurczaka i wyrzucenie jego kości na śmietnik.
nemrod73
W pozycji idioty, mogą stawiać człowieka wypowiedzi podobne do Pańskiej. Nie wydaje mi się żeby miał Pan większe pojęcie o sztuce, kiedy zadaje Pan pytania podobne do zawartego w pierwszej części posta. Kiedy ja nie mam pojęcia o danej sprawie, a chcę mieć, zasięgam informacji od ludzi kompetentnych, a wydaje mi się że to forum jest ku temu miejscem odpowiednim. Poza tym kiedy nie wiem, to się nie wypowiadam. I to, co napisał Pan wyżej zakrawa o prowokacje, szczególnie ostatnia linijka. Na innym forum na którym się udzielam, za podobnie nieskładne bzdury otrzymuje się ostrzeżenia. Wstyd!

Proszę o sensowne odpowiedzi, szukam miejsc, gdzie legalnie mógłbym kupić wypreparowane, bądź nie, czaszki zwierzęce, najlepiej o małych gabarytach, jedynie o to chodzi.  A co do "milionów", do których przyczepił się Pan od teorii spiskowych, na allegro można dostać niewiele za wiele będąc laikiem. Interesują mnie ceny rynkowe i jeżeli coś ma kosztować dużo, nie przeszkadza mi to, jeżeli wiem że nie jestem w tym momencie wykorzystywany. Nie chce płacić potrójnej ceny, co zdarzyło mi się nie raz, będąc po prostu niewtajemniczonym.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/05 11:18
Szanowny Panie, i od tego trzeba było zacząć, prosząc o wsparcie. Fakt, mocno potraktowałem Cię, ale to z przyczyn doznanych doświadczeń tych, co z podobnymi apelami już występowali, nie pokazując się więcej na forum.  Powiem nawet, że przygotowałem nawet  pewną informację, ale z przyczyn jak wyżej, zrezygnowałem z jej zamieszczenia. Elementem, który zaważył o treści  mojej ostrej reakcji, była kwota "miliona", niepojęta, wręcz ogłupiała!  A także, co róż prowokacyjne ataki internetowych oszołomów na to forum, które trzeba unicestwiać już na pniu, i to było moją reakcją na apel, nie kwestia mojej znajomości, czy nieznajomości spraw... Takie sprawy załatwia się przez redakcję portalu dla legalności postępowania i autentyczności działania. W każdej twórczości jest pewna otulina działania, w której trzeba się umieć poruszać, by coś osiągnąć, mój młody Twórco. A ta nauczka przyda Ci się na zaś i bez obrazy.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/05 12:12
W takim razie, jeżeli jest to rzeczywiście konieczne, wystosuje odpowiedniego maila do redakcji, wg. wskazówek. Pozdrawiam!

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/08/05 22:16

Kolego Takijedengościu, na naszym portalu próbują zaistnieć różni "obrońcy". Czasami robią to oficjalnie, a czasem podszywają się pod myśliwych, a później "plują" inwektywami. Dlatego też jesteśmy przeczuleni na takie "niecodzienne" treści i pytania. Na pewno nikt nie chciał potraktować Cię obcesowo, a tym bardziej obrazić.

Kilka razy miałam okazję poznać podobną twórczość, jaką Ty uprawiasz i muszę przyznać, że były to prace skłaniające do refleksji i ciekawe artystycznie. Nie mogę pomóc Ci w sprawie Twojego zapytania, ale myślę, że trochę złagodzę wypowiedzi moich kolegów i usprawiedliwię ich. Ja ze swej strony życzę Ci sukcesów w pracy z nadzieją, że żadne zwierzę niepotrzebnie nie ucierpi. Pomyśl o preparowaniu myszy i szczurów. Pozdrawiam!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/12 14:19
Bardzo dziękuję za miłą odpowiedź! Nie otrzymałem jeszcze wiadomości od redakcji, ale może niebawem. Ewentualnie wybiorę się na jakieś targi myśliwskie i tam zbadam temat. Szczurów mam już wiele, jak i gołębi znalezionych na różnych strychach, znajomi często podrzucają mi podobne rzeczy, które później preparuję. Rozumiem że macie problemy z różnymi pseudo eko działaczami, niestety zdarza się to w każdym środowisku i wynika z ignorancji i nieświadomości, mnie również dotyka to stosunkowo często, ponieważ opinia o sztuce współczesnej, bardzo niesłusznie jest negatywna. Wracając do tematu, w dalszym ciągu, gdyby ktoś miał jakiś pomysł (zależy mi na legalności, czego może nie podkreśliłem, ale jest to ważne, gdyż obiekty będą wystawiane) jak zdobyć czaszki wymienione w pierwszej wiadomości, ponownie bardzo proszę o radę. Pozdrawiam!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/13 10:49

Proponuje Ci Kol. twórco poradę ; wejdź na portal „Tablica. Pl” , jest to dość nośny portal ogłoszeniowy – sprzedam – kupię, itd., rożne różności, ujmując żartobliwie „jarmark internetowy gospodyń domowych”, które zbywają i kupują różne rupiecie, ale nie tylko, bo również sprzedaż i kupno zwierząt i zwierzątek... Spróbuj tam wejść. W domach, szczególnie myśliwych (garażach), itp. składzikach niepotrzebnych rzeczy, wala się wiele, kiedyś spreparowanych zwierząt, ptaków itp,pozdrawiam.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.017|