» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Róg nosorożca - jak legalnie go sprzedać

Witam,

Przepraszam jeśli zadaję pytanie w niewłaściwym miejscu, lub na niewłaściwym forum. Zapewniam że ten post nie jest żadnym żartem.

Jestem posiadaczem 2 rogów nosorożca, które (według legendy rodzinnej) jakiś pradziad upolował w Afryce w drugiej połowie XIX wieku.

Ponieważ nie są specjalnie dekoracyjne chciałbym się ich pozbyć, ale z tego co słyszałem to nosorożce są pod ścisłą ochroną a handel ich częściami ciała jest surowo zabroniony.

Nie chciałbym działać nielegalnie więc prosiłym o poradę co i gdzie mam zrobić aby te rogi zalegalizować i się ich pozbyć.

Opis:

Na drewnianej desce są 2 rogi (chyba z jednego zwierzęcia):

- górny: około 30 cm długości

- dolny: 60 cm długości

- całość (z deską waży jakieś 11 kilogramów)

- całość w stanie bardzo dobrym - nie próchieje, nie śmierdzi, dolny róg ładnie błyszczy. Deska do wymiany (mało ciekawa)

PS: Ile to może być warte?

pozdrawiam

rhino1111

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/23 13:12
Nie wiem ile to może być warte ale z pewnością jest to towar porządany przez Azjatów jakoby dodający mężczyznom potencji. Aczkolwiek nie namawiam kolegi na spożywanie bo kto wie jakież są prawdziwe efekty ;) pozdrawiam DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/23 13:31
Może zamiast spożywać, lepiej przywiązać :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/25 20:56

Jeżeli masz jakikolwiek dokument,czy zdjęcie,który pradziad pozostawił i potwierdzałby pochodzenie tego trofeum,to sprawa jest prosta,zgłaszasz się do regionalnej dyrekcji ochrony środowiska,wypełniasz tonę papierów,legalizujesz trofeum i nie ma problemów,a jeżeli nie masz nic tylko legendę,to jest to trochę skomplikowane,bo sprawa opiera się o ministerstwo i bardzo długo trwa i kosztuje nie mało.DB

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/28 08:41

Dziękuję bardzo.

Obawiam się że to niestety drugi scenariusz. Rogi leżały w piwnicy przez 80 lat i się kurzyły - żadnych zdjęć czy innego potwierdzenia. Pradziadek zginął w czasie wojny.

Czy jak się zgłoszę do ministerstwa, czy istnieje możliwość że te rogi po prostu zarekwirują?

pozdrawiam

rhino

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/28 09:02

W Polsce wszystko jest możliwe,ale postaram się dzisiaj dowiedzieć więcej u mnie w RDOsiu i jak coś to ci napiszę wieczorem

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/05/28 13:39
Dziękuję bardzo

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/29 00:09

Zacznę od złych informacji,niestety w tej chwili możesz te rogi trzymać dalej w piwnicy i nikomu się nie chwalić,bo z urzędu zostaną skonfiskowane i zostaniesz oskarżony o nielegalne posiadanie części zwierząt z listy gatunków chronionych jeżeli się pochwalisz.Ewentualnie możesz to przekazać do muzeum,lub do badań naukowych.Przepisy zostały tak zaostrzone w zeszłym roku.A teraz dobra wiadomość,10 deko sproszkowanego rogu nosorożca na czarnym rynku kosztuje do 1500$ amerykańskich.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/29 09:05

Dziękuję bardzo za info - czyli jak zwykle w Polsce, jak ktoś chce zrobić coś legalnie i uczciwie, to "piachem w oczy". Rogi wracają do piwnicy i czekają na lepsze czasy :)

pozdrawiam

rhino

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/29 09:33

Nie chwal się nimi bo Konwencja Genewska zakazuje nawet posiadanie na terenie Europy Rogów nosorożca i ciosów słoni przez osoby prywatne,jak coś będę wiedział więcej to napiszę.pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2012/05/29 11:14
Po co masz się bawić w papierkową robotę.
Rób od razu licytację na forum. Ja daje 200zł.
Kto daje więcej?

Na poważnie, to ja nie sprzedał bym czegoś po dziadku. Może, gdybym nie miał co jeść, to pozbył bym sie tej pamiątki.
Wyczyść to trofeum i powieś na ścianie. A nad trofeum powieś zdjęcie dziadka.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2012/06/05 20:06
Po co masz się bawić w papierkową robotę.
Rób od razu licytację na forum. Ja daje 200zł.
Kto daje więcej?

Na poważnie, to ja nie sprzedał bym czegoś po dziadku. Może, gdybym nie miał co jeść, to pozbył bym sie tej pamiątki.
Wyczyść to trofeum i powieś na ścianie. A nad trofeum powieś zdjęcie dziadka.

Pewnie zrób tak jak kolega Dingo radzi. Jesli masz wybór oczywiscie.
Dla dziadka na pewno wiele znaczyły. Pozdrawiam 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/06/21 14:19
Dzien Dobry,

takie rogi to jest dokladnie to co by mnie zainteresowalo, czego poszukuje. Ile sa warte - nie wiem. Jakis czas temu kupilem dwa olbrzymie zeby hipopotama za 500 zl. Nosorozca sa wieksze, a wiec drozsze - wychodze z zalozenia. Mozemy sie dogadac. Wykonuje uchwyty do nozy z kosci - z tad to zainteresowanie.

Moj email: artur.smig@hotmail.de

pozdrawiam
Artur

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/06/21 14:25
Z tego wzgledu, ze rogi sa stare, zabytkowe - mozna nimi handlowac - zakaz obowiazuje te rogi, kosc sloniowa i tym podobne od zwierzat upolowanych bodajze w ostatnich 20-30 latach - jakos tak to jest. Ja kupowalem juz rozne kosci, rogi - zawsze zabytki bo te nowe sa zakazane i z tad drogie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/09/19 14:34
może jesteście zorientowani z kolei jak to jest z upolowaniem i czy też kłody pod nogi, ile to kosztuje i jak potem z trofeum i wwozem do polski. i czy wtedy mozna sprzedać?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/09/19 22:17
nie wiem ile kosztuje odstrzał na nosorożca ,ale jest do kupienia legalnie jak na każde chronione zwierze w afryce,na lamparta kosztuje 25000tyś dolarów,na słonia 40000,a pozwolenie na wwiezienie skóry lamparta do kraju mój kolega załatwia już rok pomimo posiadania papierów z rządu Nanibii o legalności trofeum.DB

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/09/21 15:31

Witam Ciebie Walkirio i z wielkim zaskoczeniem, że po latach nieobecności ujawniłaś się i  "żyjesz", a ja ciągle  Cię pamiętam i wszystkie dziewczyny, które  toczyły zażarte dyskusje i bardzo fajnie było na forum. Małgosia - bukowisko, też od roku  nie ujawnia się, a była aktywna, bo w kole źle się działo. Niektóre dziewczyny z tamtego okresu, tkwią gdzieś na fejsie, i w grupie "sympatyków".... I forum już nie to, jak widzisz... Pozdrawiam Cię serdecznie i napisz do mnie prywatnie przez pocztę forum, co u Ciebie, czy jesteś w już Polsce, polujesz ?, ciekaw jestem... Chciałem napisać teraz do Ciebie inną treścią, ale nie mogłem się zalogować, bo ciągle jest coś nie tak w systemie rejestracji.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2014/09/21 19:13

http://www.tvn24.pl/we-wroclawiu-spalili-rog-nosorozca-to-walka-z-przesadami-i-zabobonami,470265,s.html

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/09/21 19:14

Walkiria napisała to dwa lata temu - nie wiadomo czy jeszcze żyje

zgłoś naruszenie
wysłano: 2014/09/22 10:03
Dzięki za informacje koledze.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/04/17 22:59
ty to para rogów nosorożca sprzedany? Jestem gotów kupić je od ciebie. Napisz do mnie odpowiedź: antik_var@yahoo.com  Antyki.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/08/04 14:59
Wie ktoś ile trwa papierologia odnośnie legalizacji trofeum?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2017/08/08 09:00
http://www.kancelariakrzakowska.pl/

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.025|