» » » Grupy » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

rosomak w Polsce

PAR LAT TEMU W OKOLICACH BYTOWA W I垶KIM PARKU KRAJOBRAZOWYM O 名ICIE GDY PRZECHODZIΒM PRZEZ IN PO ZWALONYM PNIU,PROWADZ。 ROWER.Z NAPRZECIWKA WYSZΜ ZWIERZ-TROCH PONAD KOLANO,KR襾E,Z G邘T SIERSCI,JASNYMI BOKAMI,T襾YM PYSKIEM,Z牞AMI JAK U PSA.xPY MASYWNE Z PAZURAMI.MALE USZY.SZΜ PEWNIE WIDZ。 MNIE NA PNIU.WIDOCZNIE CHCIAΜ PRZEJ汎 NA DRUG STRON.BYΒM PRZERA烙NY I GDYBY NIE ROWER UCIEKAyYM.PRZED SAMYM PNIEM NI WARKN﹝,NI SAPN﹝ I JAK OD NIECHCENIA POSZED WZDΣ RZEKI.WIEM,ROSOMAKI UZNANO ZA WYBITE NA TERENIE POLSKI,ALE TO BY ROSOMAK-DZIS OGLADAM FOTKI I CZYTAM O CHARAKTERZE TEGO ZWIERZAKA-NA 100% BY TO ROSOMAK

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/10/03 19:11
CHCIAΒM SI TYLKO PODZIELI Z WAMI TYM CO WIDZIAΒM.DZI JESTEM W NORWEGII I ROSOMAKI WYST襾UJA TU.ONI NAZYWAJ JE JERV.CHO ZABIJAJ WI犴EJ ZWIERZYNY NI WILKI MAΜ KTO JE WIDZIA.DO DZI NIE WIEDZIAΒM CO WIDZIAΒM,ALE TERAZ JESTEM PEWIEN-TO BY ROSOMAK A POZNAJ。 JEGO CHARAKTER MYSL,浩 MIAΒM WIELE SZCZ呇CIA.ON NIGDY NIE OMIJA PRZESZK笈 I NIE UST襾UJE.M粑 EMAIL pszubert10@gmail.com

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/10/03 19:21
MO浩 KTO Z WAS WIDZIA PR笏Z MNIE W POLSKICH LASACH ROSOMAKA? NAPISAΒM TU,BO UWA涉M,浩 TO,CO WIDZIAΒM JEST WR犴Z FENOMENALNE.ROSOMAK JEST UZNANY ZA GATUNEK TU WYBITY:) BxGAM TYLKO NIE STRZELAJCIE DO NICH.TO ZWIERZE ZASΣGUJE NA WYJ﹗KOWY SZACYNEK.WA玆 30 KG A STAWIA CZOx NAWET NIEDZWIEDZIOWI I WATASZE WILK紟.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/12/01 23:03

Zg這 te obserwacj do Zak豉du Biologii Ssak闚 w Bia這wie篡, podaj dok豉dny opis, miejsce i td. Tu na tym forum rosomaki rzadko kogo interesuj. Mo積a te zg這si to do Zak豉du Bada Kr璕owc闚 jakiegokolwiek Uniwersytetu Przyrodniczego, tam skontaktuja Cie z kim kto zajmuje si badaniem ssak闚. Je瞠li to faktycznie by rosomak to by豉by to niesamowita informacja. Pytanie tylko jak du瞠 jest Twoje opatrzenie terenowe, ile lat i jak cz瘰to obserwujesz zwierz皻a, jakie podobne gatunki znasz dobrze, bo zawsze pomy趾i si zdarzaj, a im rzadszy gatunek tym wi璚ej w徠pliwo軼i i bardziej wnikliwe ,,郵edztwo". problemem jest jeszcze to, 瞠 nasz m霩g przechowuje informacje (w tym wypadku obrazy) tuz obok o鈔odka konstruowania obraz闚. Mi璠zy tymi polami dochodzi 豉two do po陰cze i ,,przeskakiwania" danych, st康 czasem to co pami皻amy nie jest juz tym co widzieli鄉y. Ale oczywi軼ie to tylko moja uwaga bo w przypadku tak ciekawej obserwacji trzeba zachowa du膨 ostro積o嗆 i ch這dny rozum. Pozdrawiam

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/12/03 00:37
Odsy豉m do http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosomak o wyst瘼owaniu w Polsce czy w europie 字odkowej bajek mo積a wiele poczyta 瘸dnych konkretnych fakt闚 jak i o s豉wnej Pumie hehe! 30 kg to mo瞠 mie w Skandynawii albo Rosji a u nas jak by by to by mia ok 10, usposobienie spokojne co innego je瞠li walczy o zdobycz w ci篹kich warunkach to i chomik b璠zie besti, proponuje poczyta o jenocie http://www.google.pl/search?q=Jenot&hl=pl&client=firefox-a&hs=mhd&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=BmHZTu3xLIWu8AO1uqnTDQ&ved=0CDQQsAQ&biw=1280&bih=811

zg這 naruszenie
wys豉no: 2011/12/07 23:12

Panie Taros, jest r騜nica mi璠zy niemo磧iwe a bardzo ma這 prawdopodobne. A s造nna puma o kt鏎ej Pan pisze to kilka pum. Zosta造 zastrzelone przez my郵iwych, tak troch po cichu bez rozg豉szania. szkoda, bo dzisiejsze ogrody zoologiczne dysponuj broni usypiaj帷 od razu. Po co zaraz zabija?

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2013/09/30 07:30
Wracaj帷 do domu, w okolicach Bobrownik widzia豉m 7 sztuk po drodze, po godzinie 21. Nigdy wcze郾iej nie widzia豉m rosomaka, dla tego sprawdzi豉m od razu w internecie czy to na pewno to zwierze. Tylko czy kto z was wie, czy rosomak mo瞠 zaatakowa cz這wieka?

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/09/30 09:05

Oczywi軼ie. Bardzo cz瘰to atakuje ale tylko w przypadku jak chodzi w grupach po 7 sztuk. Na codzie jest samotnikiem i poluje w nocy na dalekiej p馧nocy. 

Jednak w grupie 7 rosomak闚, szczeg鏊nie w oko這cach Bobrownik jest bardzo niebezpieczny. Uwa瘸j!

zg這 naruszenie
wys豉no: 2013/09/30 19:25
No to sie po鄉ia貫m kol. Koser . 安ietnie powiedziane , tak瞠 na Twoim miejscu Devil bym nie ryzykowa kolejnych spotka z tym jak瞠 gro幡ym zwierzem :) , aczkolwiek per devil pomyli zapewne poczciwego jenota z w/w rosomakiem .

zg這 naruszenie
wys豉no: 2015/07/30 21:43
Nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale i ja si podziel swoimi spotkaniami ze zwierz皻ami, kt鏎ych nigdy nie widzia豉m. 2 lata temu w okolicach miejscowo軼i Brok, nad rzek Bug r闚nie widzia豉m kilka sztuk zwierz徠. Na pocz徠ku my郵a豉m, 瞠 to dziki. Jednak kiedy podjechali鄉y samochodem bli瞠j okaza這 si, 瞠 to dziwne zwierz皻a przypominaj帷e misie :) Sp這szy造 si i powoli uciek造. Okre郵i豉bym je jako 郵amazarne i garbate misie. Chocia wiele razy s造sza豉m, 瞠 rosomaki nie wyst瘼uj w Polsce, ja jestem pewna, 瞠 to w豉郾ie je widzia豉m.

zg這 naruszenie
wys豉no: 2015/07/31 09:06
Czarna
Najprawdopodobniej widzia豉s rodzinke jenot闚
Pozdrawiam

zg這 naruszenie

Reklama

wys豉no: 2015/07/31 12:25
Jenoty to nie by造 na 100%. Zwierz皻a, kt鏎e widzia豉m by造 wi瘯sze od jenot闚 a gdy powoli bieg造 robi im si jakby garb. 

zg這 naruszenie
wys豉no: 2015/09/17 11:16
Kiedy jak by貫m w Bieszczadach  to te widzia貫m rosomaka :)

zg這 naruszenie
wys豉no: 2015/09/18 12:50
Kobry k御aja ludzi ,tygrysy zabijaj w Polsce .islam nadciaga od po逝dnia
to czemu rosomaka ma nie byc

zg這 naruszenie

strona g堯wna forum

|0.017|