Staż- forum porady opinie poluje.pl

poluje

utworzono: 2013/06/22 15:30

Staż

Witam wszystkich!!!!!
Zwracam sie do Panstwa z prosba, poszukuje koła, ktore przyjmie mnie na staz. mieszkam za granica ale chciałbym nalezec do Koła w Polsce. prosze o odpowiedz, opis procedur i ewentualnych kosztów. dziekuje i pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/07/22 02:45
kolego Marcinie...; jak widzisz nikt nic nie napisał od miesiąca...
o procedurach i kosztach było pisane na forum już z 258 razy - użyj "szukajki"

a co do przyjęcia na staż, to albo poszukaj za granicą, albo od razu składaj podanie do PZŁ...

jako przykład podam siebie, żeby nie było, że piszę ze słuchu albo coś...

staram się o przyjęcie na staż od ponad pół roku; próbowałem w kilku kołach..., dlaczego tylko kilku???
z resztą kół nie ma kontaktu - albo telefony nieaktualne, albo mail'e odbijają się od skrzynki...

dla jednego z kół wymeldowałem się nawet na wieś, i co? ..gó*no...

jeśli już się gdzieś dodzwonisz, to usłyszysz: "aktualnie nie prowadzimy naboru"

nawet znajomy myśliwy ( z resztą majętny i poważany w swoim kole) mówi: "nic nie mogę dla Ciebie zrobić - jak im się zachce, to wezmą... to zamknięta społeczność..."

tak więc składaj podanie do PZŁ..., mnie pewnie też to czeka - dam jeszcze trochę czasu do namysłu jednemu z kół, do którego udało mi się chociaż zanieść podanie, a uwierz mi, jest to spory sukces...

powodzenia
i
darz bór

Ten post był edytowany przez autora o godzinie: 02:56:47
zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/07/22 09:23
Słuchaj kol. dente. czytając twój post i to o czym piszesz, nasunął mi się pewien pomysł obejścia tych kłopotów. Można odbyć staż w kole  z nakazu właściwego terytorialnie organu Związku, zdać egzamin, uzyskać uprawnienia i przejść na członkostwo Członka niezrzeszonego w PZł. Tego jestem raczej pewien, ale muszę jeszcze sprawdzić szczegóły w Statucie i skonsultować z kolegą, który zarządza i kieruje organem Związku, pozdrawiam.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/07/22 10:34

Zarząd Okregowy może skierowac na staż do OHZ-tu lub do innego koła
Nalezaloby zacząć od rozmowy z Łowczym okręgowym

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/07/22 21:08

W nawiązaniu do mojego wpisu o stażu kandydackim do pzł (§ 15 ust. 1 Statutu.), to jest ubiegania się o „nabycie uprawnień wykonywania polowania” ( tak to się nazywa), składa się wniosek do Zarządu koła lub właściwego Zarządu Okręgu. Jeśli wniosek złożony do koła został przyjęty, zarząd zawiadamia Zarząd Okręgu, który rejestracją takiej osoby, rozpoczyna jej staż i staje się „kandydatem do Zrzeszenia. Właściwy ZO może zobowiązać koło do przyjęcia kandydata celem odbycia stażu w tym kole, co nie jest równoznaczne z przyjęciem do tego koła. Złożenie egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień do wykonywania polowania, jako takiego.

Członkostwo Zrzeszenia nabywa się przez wstąpienie do koła lub przez niezrzeszenie się w kołach, zwane „członkiem niestowarzyszonym” (§ 7 ust.1 lit. a) i b.)

Po wyczerpaniu postępowania wewnątrzorganizacyjnego w sprawach o odmowę przyjęcia do Zrzeszenia lub koła, zainteresowany może dochodzić swych praw na drodze sądowej przed sądem powszechnym (§ 7 ust. 8 Statutu) i w wewnętrznym trybie odwoławczym Zrzeszenia (§ 37 ust.4 Statutu) Słuszna uwaga kol. „pepeka” o Ośrodkach Hodowli, którą wcześniej celowo pominąłem z uwagi na ich śladowe znaczenie dla ogółu, ale tam gdzie one istnieją, są znaczącymi i pełnoprawnymi ogniwami na drodze edukacji i stażu dla kandydatów do Zrzeszenia.

Korzystając z okazji, radziłbym przede wszystkim tym, którzy stają na drodze do Zrzeszenia, a także tym, którzy sięgają po jakąkolwiek bądź władzę wykonawczą w kołach z własnej próżności, albo dla dobra Zrzeszenia, by zaczynali od zapoznania się ze Statutem Związku i jego czytania, i kierowali się w stosunku do swoich członków zapisami prawa. Zapewniam, że korzyść z tego będzie obustronna i bezkonfliktowa. Darz bór tym, co na to oczekują i pomyślności pozostałym, którzy taką potrzebę mają.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/07/22 21:51
Witaj Kolego ...Moja rada jest taka , abyś zaczął swoje staranie od złożenie podania o przyjęcie na staż kandydacki do Zarządu Okręgowego z zaznaczeniem w którym kole chciałbyś odbywać staż . Zarząd Okręgowy nakazuje przyjęcie kandydata i wtedy sprawa jest prosta . Dobrze by było żebyś w tym kole miał  znajomego myśliwego to wiele znaczy . Ale weż poprawkę że Ty będziesz musiał być w Kraju bo staż kandydacki to są dosyć spore obowiązki , tego co się nauczysz i zrobisz , to satysfakcja i spora nauka , oraz co bardzo ważne szacunek być może u przyszłych kolegów ...D.B

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/07/24 21:32
witam dzieki za rade tak zrobie pojade do zarzadu i porozmawiam ja jestem czesto w kraju i z pracami to niebylo by problemu ja w okresie zimowym jestem dlogo wtedy jest najwiecej prac to mogbym jezdzic codzienie a ja niechce byc zrzeszonym a zagranica to niejest tak latwo tu gdzie jestem to nawet niema lasu najbliszy las to okolo 100 kilometruw pozdrawiam 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/04 21:57
kol. nemrod zaczekam jeszcze na odpowiedź z ostatniego koła; a potem faktycznie spróbuję w zarządzie..., ale obawiam się, że w ten "wymuszony" sposób stanę się takim "niechcianym dzieckiem", a to cholercia może sporo zaszkodzić w niewielkim miasteczku... tam się wszyscy znają..., obawiam się, że nawet mogą mi wtedy specjalnie "podstawić nogę"...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/23 10:39

witam ponownie - odgrzewam stary wątek, żeby nie powielać tematów o podobnej treści "w koło Macieju"...

no i... stało się...

dostałem odmowę z koła, do którego złożyłem podanie(przekazano mi ją telefonicznie, papier ma dojść pocztą), więc nie ukrywając lekkiego vqrvienia z powodu tylu zmarnowanych miesięcy wydrukowałem sobie nowe podanie i wyruszyłem w podróż do Siedlec, do Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, pod który niechcący podlegam.

od czego by tu zacząć..., podróż jak podróż - pociąg nie był zły; towarzystwo mogłoby być lepsze, bo niestety młodzież już nie ta co kiedyś..., ale dojechałem, wysiadłem, poszedłem - trafiłem.

i co... stanąłem na środku sekretariatu, bo akurat trwała jakaś dyskusja na temat jakichś nagród; coś tam coś tam...

stoję...

dwie

pięć minut...

Pan za biurkiem bez skrępowania pali sobie papierosa; przegląda prasę, włączając coś tam swojego do dyskusji

ale wiecznie o tym samym gadać nie można, więc "ludek", który przyszedł w sprawie nagród sobie odmaszerował i...

odsłonił mnie..., na środku sekretariatu... Adonis! ...po przejściach, ale uśmiechnięty...

i teraz:

Pan zza biurka(dalej:PZB) - a słucham Pana?

Ja (dalej:Ja :-D )                - witam, dzwoniłem kilka dni temu, w sprawie odbycia stażu..., w rodzimym kole mi odmówiono, więc byłem zmuszony fatygować Związek...

PZB:                                    - ...ale zaraz zaraz... jak to odmówiono...

Ja:                                       - a zwyczajnie..., powiedziano mi, że koło nie szuka aktualnie nowych członków i zapraszają za rok...

PZB:                                    - ...ale odbycie stażu to nie to samo, co stanie się członkiem koła...

Ja:                                       - ależ świetnie Pana rozumiem; zaznaczałem to w rozmowie z Prezesem, że chcę odbyć staż, zdać egzaminy itd.itp. , a potem, jeśli będą mieli melodię, to mnie przyjmą - lub nie...

PZB:                                    - ...ale przecież w statucie pisze...

Ja:                                      - Panie kochany, wiem co jest napisane w statucie na temat stażu, bo nawet pozwoliłem sobie to jeszcze raz sprawdzić na okoliczność przyjazdu o Was... (dzięki koledzy :-D )

PZB:                                   - aha..., to trzeba złożyć do Nas wniosek o...

Ja:                                      - proszę bardzo..., (położyłem przed nim wniosek wypełniony w pociągu)

PZB:                                   - ...o..., no tak, to ja zatelefonuję do koła zapytać co im tam nie leży; powinno się wyjaśnić; a jak nie, to skierujemy do innego koła...

Ja:                                      - dziękuję bardzo, miłej pracy...

wszyscy w biurze; nawet gdzieś zza ściany:                       - dziękujemy-dziękujemy!

reasumując miałem raczej udany dzień; wniosek złożony, pośmiałem się w duchu, bo przypominało to trochę film Barei...

z nieciekawych rzeczy, to w drodze powrotnej - konkretnie na dworcu - gołębie zeżarły mi większość kanapek, a że do pociągu miałem godzinkę pomyślałem o barze, na który miałem widok z peronu...

to był pierwszy błąd...

drugi to zamówienie porcji pierogów...

w każdym razie będę informował co dalej, a wszystkich, którym z powodu odbycia stażu koła robią jakieś "ale", niech wypełniają wnioski i do Z O PZŁ marsz...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/23 13:47
Kolego Dante, masz świetne "pióro" i specyficzne poczucie humoru. Z przyjemnością czytałam Twoje dialogi. Wiem, że to nie na temat, ale mam nadzieję, że może taka opinia kogoś życzliwego poprawi Ci samopoczucie. Tymczasem nie poddawaj się i próbuj do skutku. Mam nadzieję przeczytać jeszcze Twoje wpisy na blogu. Życzę Ci powodzenia i Darz Bór!

zgłoś naruszenie

wysłano: 2013/08/23 17:05
Widzisz kol. dante, od tego trzeba było zacząć, a koledzy na forum słomę młócą,  masz polot jak młody Bareja.  Jak przejdziesz kurs i całe procedury, to ci podpowiem, pokieruje cię jak się do koła dostać, tylko utrzymuj dobre, przyjazne stosunki ze  swoim kołem i nie kpij z koła żebyś się im nie naraził - pozdrawiam

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2013/08/23 21:48
Życzę powodzenia .Kolego 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/26 15:00

witaj,

mieszkasz/bywasz za granica...

dobrze opanowales jezyk??

zrob tam egzaminy, jesli jest to  w panstwie Unii, to zdajesz tylko egzamin uzupelniajacy i mozesz polowac w PL przez 5 lat, jesli panstwem Unii Twoje panstwo nie jest, po zdaniu egzaminow, piszesz do Szwecji, ze masz uprawnienia z panstwa X, Szwedzi Ci przysylaja zaswiadczenie, ze u nich tez mozesz polowac, i zdajesz w PL egzamin uzupelniajacy...

i mozesz polowac :D

DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/08/26 15:00

witaj,

mieszkasz/bywasz za granica...

dobrze opanowales jezyk??

zrob tam egzaminy, jesli jest to  w panstwie Unii, to zdajesz tylko egzamin uzupelniajacy i mozesz polowac w PL przez 5 lat, jesli panstwem Unii Twoje panstwo nie jest, po zdaniu egzaminow, piszesz do Szwecji, ze masz uprawnienia z panstwa X, Szwedzi Ci przysylaja zaswiadczenie, ze u nich tez mozesz polowac, i zdajesz w PL egzamin uzupelniajacy...

i mozesz polowac :D

DB!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/09/01 19:37
witam wszystkich, w piatek złozyłem podanie o staz, przyjął ale powiedział ze ostatnio 2 osoba odmówili wiec teraz czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/03 11:01
witam ile trzeba czekac na odpowiedz z kola pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/05 18:15

na odpowiedź pisemną czekałem ok. miesiąca, ale o treści poinformowano mnie wcześniej telefonicznie...

potem napisałem do Z O PZŁ i pisemnej odpowiedzi jeszcze nie dostałem; dzwoniłem po miesiącu od złożenia pisma, żeby się dowiedzieć czy są jakieś postępy, a Pan po drugiej stronie drutu powiedział, że rozmawiał trochę z łowczym, że jeszcze porozmawia, bla-bla-bla, i że się zobaczy - żebym był cierpliwy...

dziś - dosłownie kilka godzin temu zadzwonił do mnie prezes koła; już nawet zdążył zapomnieć jak mam na imię; żebym w razie czego się przygotował, bo coś tam się z moim stażem ruszyło i da mi znać kiedy się widzimy...

reasumując - nie ustawiaj się na jakieś ramy czasowe, bo w takich instytucjach (przynajmniej u mnie) czas to pojęcie co najmniej względne, żeby nie użyć pojęcia "zakrzywione"...

oczywiście mam swoją teorię na ten temat (jak i na każdy inny) dlaczego sprawy te załatwiane są z taką opieszałością..., otóż moim skromnym zdaniem jest to działanie celowe, mające na uwadze zniechęcenie człowieka do odbycia stażu - co od razu pokazuje "kto rzeczywiście chce być myśliwym", a kto miał chwilowy kaprys i po jakimś tam czasie mu zwyczajnie przeszło...

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/06 11:00
witam ja z lowczym rozawialem osobiscie i tlumaczylem ze nie chce nalezec do kola bo chce byc nie rzeszony to mi powiedzial to ze z tym stazem nie bedzie wiekszego problemu ale wczesniej odmowili juz dwom  policiantom a temat z terminami to ja to znam jak dla nich to szybko jak dla ciebie to niech czeka                                                                                                                                     

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/26 09:13

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/26 20:21
Odpowiedź dostałeś a co dalej, zleży od Ciebie. Możesz dać sobie spokój względnie, skorzystać z tej rady:
pepek z gumy Zarząd Okregowy może skierowac na staż do OHZ-tu lub do innego koła
Nalezaloby zacząć od rozmowy z Łowczym okręgowym

Zakładam że masz stałe zameldowanie w kraju bo, jeśli nie, to wypadało by się zastanowić czy Twoje starania mają racjonalne przesłanki.

Jak sobie wyobrażasz staż mieszkając za granicą?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/26 22:36
tak ze bywam na lykedy w kraju i wtedy moge odbywac staz tylko umie to same policiaci i ih pociotki i nikogo zewnatrz nie wezna pozdro

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/26 23:21
Więc poproś kogoś żeby Ci napisał podanie do ZO zgodnego z miejscem zameldowania. Odpowiedź powinieneś dostać w przeciągu miesiąca.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/29 19:38
Jeśli nadal nie masz koła w którym mógłbyś odbyć staż odezwij się ,myślę że mógłbym pomóc. 

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/30 18:04
witam jaka to pomoc chentnie skorzystam pozdrawiam

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/30 18:21
Staż w kole łowieckim to z reguły spory problem , chodzi tutaj o drogę jaką trzeba przebyć ,żeby zostać przyjętym do koła... Czy orientuje się ktoś jak to wygląda zagranicą ? Natknąłem się na tej stronce https://www.feender.com/ na ogólny wątek o stażach w kołach łowieckich za granicą ,ale  tam nie ma żadnych sprecyzowanych informacji.. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej materii ?

zgłoś naruszenie
wysłano: 2013/10/30 20:21
podaj namiary pryw .w naszym kole nie robimy problemów dla stażystów .Muszę jednak wiedzieć trochę więcej o Tobie.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

|0.036|